Günlük Dağınık Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 3 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Günlük hayatta pek çok kadın sabahları aynı problemi yaşamaktadır. Saçlarını o gün nasıl kullanacağını bilmeyen, evden kendinden emin bir şekilde çıkmayan kadınlar günlerini biraz daha tatsız geçirmektedir. Süslenmeyi seven kadınları için saçların şekil vermek oldukça kolaydır. Ancak dikkat çekici görünmek istemeyen kadınlar bu konuda ikilimde kalmaktadır. Onları kurtaracak şeyler genellikle günlük dağınık saç modelleridir.

Günlük hayatta açık modelleri, topuz modelleri ve örgülü modeller göze çarpar. Kadınların saçlarını en sık kullandıkları modeller bunlardır. Bu saç modellerinin gösterişli olanları olduğu gibi çok sade, günlük kullanımları da bulunmaktadır.

Günlük Dağınık Saç Modelleri 1 Günlük Dağınık Saç Modelleri 2

Dağınık topuz saç modelleri her kızın severek kullandığı bir saç modelidir. Okul döneminde de iş hayatında da bu saç modeli rahatlıkla kullanılabilir. Saçınızda dağınık topuz modelleri kullanmanız için saçlarınızın dalgalı veya kıvırcık olmasına gerek yoktur. Düz saçlar ile de dağınık topuz yapılabilir. Dağınık saç modellerinin yukarıda olanları okul için uygunken, dağınık örgü topuz saç modelleri ise biraz daha iş hayatındaki kadınlar tarafından tercih edilir.

Günlük Dağınık Saç Modelleri 3 Günlük Dağınık Saç Modelleri 4

Saç modellerinden en iyi çıkış yapan modeller örgü modelleridir. Örgünün kullanımı videolu anlatımlar ile gittikçe yaygınlaşmıştır. Pek çok kadın evde kendi saçını örerek özel günlere bile hazırlanabilir. Dağınık saç örgü modelleri, günlük kullanım için uygun modellerdir. Dağınık örgü saç modellerinde genellikle balıksırtı, Hollanda ve mısır örgüsü dikkat çeker. Bu örgü modellerinin yapılışları birbirine çok benzer. Bir örgü öğrendiğiniz taktirde on farklı model yapabileceğiniz için kadınların kurtarıcıları olarak bilinirler.

Günlük Dağınık Saç Modelleri 5 Günlük Dağınık Saç Modelleri 6

Örgü modellerinde saçınızın tamamını örebileceğiniz gibi bir kısmını da örebilirsiniz. Kadınların günlük kullandığı modellerde genellikle saçının bir kısmını ördüğü görülür. Sabah uyandığınızda saçınızın özellikle iflah olmayacağını düşündüğünüz kısımlarını örebilir, bir yandan da tarz görünebilirsiniz.

Günlük Dağınık Saç Modelleri 7

Son dönemin popüler örgüleri hacimli örgülerdir. Bu örgü modelleri genellikle Hollanda örgüsü ile elde edilebilir. Mısır örgüsü de çokça kullanılır. Çünkü bu örgüleri genişlettiğinizde ortaya çok farklı, dikkat çekici ve hacimli bir görüntü çıkar. Saçlarınız uzunsa mutlaka bu bohem görünümlü örgüleri kullanmalısınız.

3 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...