Günlük Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Yayınlanma Tarihi: 21 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Günlük saç modelleri, her bayanın isteyerek ya da istemeyerek kullandıkları modellerdir genellikle kolay saç modelleri olan günlük saçlar için istediğiniz şekli vermekte özgürsünüz. Günlük saçlar için seçilen modeller genellikle pratik modellerdir. Bu modellerin yapılışı oldukça kolaydır ve çok fazla vaktinizi almaz. Günlük kullanacağınız saçlarınız için topuzları tercih edebileceğiniz gibi açık saç modellerini de tercih edebilir ya da sadece arkadan bağlayabilirsiniz. Bu modellerin detaylarını ve yapılışlarını aşağıdaki şekilde açıklayalım;

Günlük Kolay Saç Modelleri

Kolay saç modelleri, adından da anlaşılacağı gibi yapılışı oldukça basit olan modellerdir. En çok kullanılan günlük saç modelleri aşağıdaki gibidir;

  • Eğer duştan sonra saçlarınıza acilen bir şekil vermeniz gerekiyorsa, günlük topuz modelini tercih edebilirsiniz.
  • Saçlarınız düzse ve dalgalı saç modellerinden hoşlanıyorsanız, kalın bir maşa ve düzleştirici yardımıyla su dalgası saç modeli yapabilirsiniz.
  • Saçlarınızın sevimli ve güzel görünmesini istiyorsanız, pratik yuvarlak topuz modelini de tercih edebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz saç modellerinin nasıl yapıldığını açıklayalım;

Günlük Saç Modelleri Nasıl Yapılır 1

  • Günlük topuz modeli için saçlarınızı her iki taraftan, en tepeden başlayarak çevirin. Arka orta kısma gelen saçlarınız toplayın. Topladığınız saçları saç tokanızın içinden ters çevirerek geçirin. Ardından altta kalan kısmı dolma sarar gibi sarın ve tokanın olduğu yerden, tel tokalar görünmeyecek şekilde sabitleyin.
  • Su dalgası modeli için saçlarınıza bir miktar sprey sıkın. Sağdan ve soldan alacağınız iki büyük tutamı önce düzleştirin. Ardından kalın bir maşa ile hafifçe kıvırın. Kulak arkasında kalan saçlarınıza ve kâküllerinize de hafif dalga verin. Artık iri dalgalı saçlara sahipsiniz.
  • Yuvarlak topuz modeli için de saçlarınızı önce fırçalayın. Ardından, arka kısımdan saçlarınız 2 kısma ayırın. Sonra bu iki parçayı ip bağlıyormuş gibi sıkıca bağlayın. Sağda kalan saçı, ortası sabit kalacak şekilde sarın. Sonra diğer taraftaki saçı da bunun üzerine sarın ve filtekeler ile sabitleyin. Ardından saçlarınızın sağ ve sol kısımlarını da tel tokalar ile sabitleyin. Saçlarınız kullanıma hazır.

Günlük Saç Modelleri Nasıl Yapılır 2

Bunların dışında çeşitli süslü tokaları kullanarak da pratik saç modelleri uygulayabilirsiniz

21 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...