Günlük Saç Modelleri Yapımı

Yayınlanma Tarihi: 27 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlarınız her zaman mükemmel görünmeyebilir. Ancak onların kötü görünmesi demek moralinizin bozulması anlamına gelebilir. Günlük saç modelleri ve yapılışları pratik haline getirilirse, her gün kendinizden emin bir şekilde evden çıkabilirsiniz.  Günlük kısa saç modellerinde ve uzun saç modellerinde günlük saç örgü modelleri kullanılabilir. Atkuyrukları ve topuz modellerindeki küçük hileler sizin kurtarıcınız olabilir. Saçınızın asla iflah olmayacağı günlerde de en büyük yardımcılarını saç düzleştiricileri veya maşaları olabilir.

Günlük saç örgü modellerinde atkuyrukları hayatını kurtarır. Saçlarınız iyi görünmediğinde, solduğunda atkuyruğunuz hacimli görünmeyebilir. Bunun önüne bir örümcek toka ile geçebilirsiniz. Atkuyruğu yaptıktan sonra iki ayırarak örümcek tokayı oraya sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde atkuyruğunuz daha hacimli görünür.

Yarım topuz modelleri son dönemin trendleri arasında yer alır. Kadınların bir numaralı kurtarıcıları arasında da yer almıştır. Saçın üst kısmı daha kolay bozulur. Saçın iki yanından eşit saç alıp üstteki saçlarla birleştirerek saçlarınızı topuz yapabilirsiniz. Saçınızın yarısı da açık olacağından kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Günlük saç modellerinin başkahramanı saç örgüleridir. Birkaç saç örgüsü ile mükemmel saç modelleri elde edebilirsiniz. Saç örgülerinin en basiti olan normal örgü son derece kullanışlıdır. Saçınızı örebilir. Topuz yapabilir ve toplayabilirsiniz. Genç kızlar saçlarını yüksek bir şekilde atkuyruğu yaptıktan sonra bol bir şekilde örülebilir. Ortaya çok marjinal bir görüntü çıkmaktadır.

Günlük Saç Modelleri Yapımı 1

Balıksırtı örgüsünü her yaştan insan rahatlıkla kullanabilir. Saçın tek bir şekilde veya ikili örülmesi en sık rastlanan balıksırtı örgüleridir. Günlük kullanım için en güzel örneği taç şeklindeki örgüdür. Balıksırtı örgüsünde örgünün içerisine tutamlar eklenir. Örmeye başlayacağınız yerden bir tutam alınır. Üç tutama ayrılır. Ardından sağdaki tutam ortadakini üzerine atılır. Soldaki tutam da ortaya gelmiş olan saçın üzerine atılır. Sırada sağdaki saçı tekrar ortadakinin üzerine atmak vardır. Bu işlem sırasında sağdaki saça örgünün dışından bir tutam eklenir. Ardından birleşmiş olan iki tutam ortaya alınır. Soldaki tutama da sol dışarıdan bir ekleme yapılır. Örgü bu eklemler yapıla yapıla devam ettirilir.  Bu şekilde saç derisine yapışık bir örgü elde edilir.

Günlük Saç Modelleri Yapımı 2

Hollanda örgüsü havalı görüntüsü ile genç kızların gönlünü çalmaktadır. Son dönemlerin en popüler saç örgülerinden biridir. Saçınızı yandan ayırdıktan sonra saçın çok olduğu kısmı Hollanda örgüsü ile örebilirsiniz. Bu saç modelinde yüzün kenarından başlayan örgü bollaştırıldığında üç boyutlu bir görünüm kazanır. Bu örgüde tek bir tutam örülebileceği gibi normal örgü ile birleştirilerek tüm saç da örülebilir.

Günlük Saç Modelleri Yapımı 3

Hollanda örgüsünün bir başka alternatifi ise balıksırtı ile birleştiği modellerdir. Saçın çok olduğu kısım Hollanda örgüsü ile örülürken saçın az olduğu kısımdan altlı üstü iki balıksırtı örgüsü çıkarılır. Yarıya kadar balıksırtı örülürken ardından normal örgü örülür. İkisi de tamamlandığında iki örgü birbirine sarılır veya bağlanır.

Günlük Saç Modelleri Yapımı 4

Mısır örgüsü çok sevilen bir diğer saç örgüsüdür. Balık kılçığı örgüsü olarak da bilinir. Bu örgüyü örmek özellikle uzun saçlarda zahmetlidir. Ancak ortaya çıkan görüntüye değmektedir. Saçın tamamı örülebilir veya istenilen birkaç tutam örülebilir. Örgü olabildiğince sıkı bir şekilde örülmelidir. Kişinin istediğine bağlı olarak örgü sonra erdiğinde bollaştırılabilir. Genç kızların okulda kullanabileceği çok güzel bir saç modelidir. Bu saç modelinin örülmesinde dikkat edilecek nokta eklenen tutamların eşit olmasıdır. Büyük bir uyum içerisinde görünen saç ancak bu şekilde başarılı olabilir. Örgü tamamlandığında saçınızı bollaştırdıktan sonra örgünüz bozulmayacaktır. Bu hususta dikkat edilmesi gereken her yönden eşit bollaştırmaktır.

Günlük Saç Modelleri Yapımı 5 Günlük Saç Modelleri Yapımı 6

27 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...