Hangi Yüze Hangi Saç Modeli

Yayınlanma Tarihi: 2 Şubat 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınların önem verdikleri konulardan biri de saçları olmaktadır. Giyimin yanı sıra bir kadın saçı ne kadar iyi olursa kendini o kadar iyi hissetmektedir. Ancak her saç modeli her kadına yakışmamaktadır. Bu sebepten dolayı da yapılacak ya da kestirilecek saç modelinden önce kadınların yüz modellerini bilmeleri gerekmektedir. Hangi yüze hangi saç modeli fazlası ile merak edilen ve pek çok kişinin bilmediği bir durum olmaktadır. Bu sebepten dolayı da kadınların kestirdikleri saçları beğenmemeleri bu sebepten kaynaklanmaktadır. Doğru saç modeli nasıl seçilir? Sorusu son zamanlarda fazlası ile merak edilen ve araştırılan bir diğer konu olmaktadır. Başkalarının fikirlerinin yanı sıra kadınlar, kendi yüz modellerini belirleyerek buna uygun bir saç modelini uygulamaları daha doğru olmaktadır.

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır

Oval Yüz Tipi için Saç Modelleri; en şanslı yüz tipine sahip kişiler, oval yüz tipine sahip kişiler olmaktadır. Kısa saç ya da uzun saç fark etmeksizin her saç modeli fazlası ile yüz tipine uymaktadır. Diğer yüz tiplerine uygulanacak saç modelleri öncelikle bu yüz tipine göre uyarlanmalı ve sonrasında doğru saç modeli o yüz tipine uygulanması gerekmektedir. Her saç modeli uygun olsa da, oval yüz tipine sahip kadınlarında da dikkat etmesi gereken bazı durumlar olmaktadır. İlk olarak dikkat edilmesi gereken nokta, yüz hatlarının verilecek saç modeli ile kapatılmaması gerekmektedir. Katlı saç modelleri yerine aynı hizada kesilmiş düz saç modelleri hem yüz hatlarının daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına hem de kadınların saçlarına daha rahat şekil vermelerine yardımcı olmaktadır.

Kare Yüz Tipi için Saç Modelleri; kare yüz hatlarına sahip olan kişilerde dikkat çeken noktalar, çenenin köşeli kısımları olmaktadır. Bu yüz tipine sahip kadınların; küt kesim, Bob tarzı, omuz hizasında olan asimetrik saç kesimleri ya da katlı kesimleri kullanması daha iyi olmaktadır. Oval yüz tipine benzetmek için ise, kısa ve yuvarlak kahküller yeterli olmaktadır.

Yuvarlak Yüz Tipi için Saç Modelleri; aslında en zor yüz tiplerinden biri olan yuvarlak yüz tipine sahip kişilerin yüzlerini daha uzun ve daha ince göstermesi gerekmektedir. Yüz şeklini daha uzun göstermek için ortadan ikiye ayrılmış saçlar, uzun ve doğal dalgalı saçları kullanmak yeterli olmaktadır. Elmacık kemiklerine doğru düşen katlı perçemlerde yuvarlak yüzleri daha uzun gösterilmesinde etkili olmaktadır.

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 6 Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 5 Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 4 Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 3 Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 2 Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır 1

2 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...