Hemen Saçlarınızı Kahkül Kestirmek İsteyeceğiniz Kahkül Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yıllarda uzun ve kısa tüm saçlarda kahküllü kesimler ön plana çıkmış durumdadır. Yüz şekline uygun bir kahkül seçimi yapıldığı zaman saçlarınıza vereceğiniz farklı şekillerle kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Birçok farklı kahkül modeli olması biraz akıl karıştırsa da doğru tercih yapabilmek için yüzünüzün şeklini ve saç modelinizi dikkate almalısınız. Saçlarınızı daha havalı ve güzel gösterecek birçok uzun ve kısa saç kahkül modelleri bulunmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken kendinize yakışacak modele karar vermek.

Kahkül Modelleri Nasıl Kesilir?

Kahküllü saç modelleri çok popüler olduğu için siz de saçlarınıza böyle bir kesim yaptırabilirsiniz. Üstelik bunun için kuaföre gitmenize de gerek yok. Sizlere anlatacağımız çok kolay yöntemi evde uygulayarak siz de saçlarınıza kahkül yapabilirsiniz. İlk olarak saçlarınızı güzelce tarayın ve alnınızın üst tarafından istediğiniz kalınlıkta saç tutamını ters V şeklinde ayırın. Sonrasında ayırmış olduğunuz saç tutamını bükün ve makas ile ucundan biraz kesin. Saçlarınızı bırakın ve kahkülün nasıl durduğunu kontrol edin. Eğer uzun olmuşsa aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Kahkül Modelleri Kime Yakışır?

Kahkül modelleri aslında herkese yakışır. Önemli olan yüz şekline uygun bir kahkül kesimi tercih edilmesidir. Oval bir yüzünüz varsa yandan ve katlı kahküller size çok yakışacaktır. Kare bir yüzünüz varsa aradaki orantıyı sağlamak için düz ve kalın kahkül tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yüz kahkül modelleri ise yandan ve ince katlı kesimlerden oluşmaktadır. Üçgen yüze en çok yakışan kahkül modeli de yandan ve dağınık kesimlerdir.

İnce Kahkül Modelleri

Saçlarına kahkül yaptırmak isteyip de seyrek saçları nedeni ile buna cesaret edemeyen bayanlar ince kahkül modellerini tercih edebilirler. Bu şekilde saçlar daha dolgun görünecektir. Son dönemlerde çok popüler olan Kore kahkül modelleri ince kahkül kesimlerine en güzel örnektir. Bunun dışında yandan kahkül modelleri de ince tutamlar halinde kesildiğinde bu kategoriye girmektedir.

Kahkül Modelleri ve İsimleri

Kahküller, kesim şekline ve saç modeline göre yan kahkül modelleri, düz kahkül, ince kahkül ve dağınık kahkül gibi farklı isimler alırlar. Katlı ya da düz kahkül modelleri arasından kendinize en çok yakışacak olanını seçerek siz de saçlarınıza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 
1 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...