Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 27 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Günümüzde bayanların çoğu gösterişli saç modelleri yerine kolay yapılan saç modellerini tercih etmektedir. Çalışan ve okuyan bayanların hazırlamak için kısıtlı zamanları olduğu için en kolay saç modelleri arasından bir tercih yapmaları gerekmektedir. Bu anlamda at kuyruğu, saç örgüsü ve dağınık topuz ilk akla gelen saç modelleri arasında bulunmaktadır. Saçları güzelce taradıktan sonra pratik bir şekilde yapılan bu modeller sayesinde bayanlar kısa sürede hazırlanıp evden çıkabilirler. Kolay saç modellerinin en güzel yönü ise yardıma ihtiyaç duymadan evde tek başına yapılabiliyor olmalarıdır.

Hızlı yapılan saç modellerinin basit göründüğünü düşünenler varsa bu konuda yanıldıklarını söylemeliyiz. Çünkü kolay yapılan saç modelleri çoğunlukla dikkat çeken tasarımlardan oluşmaktadır. Örneğin saçlar at kuyruğu yapıldığı zaman bu model çok sade görünebilir fakat at kuyruğunu düğümlü, krapeli ya da ensede toplayarak yaparsanız daha hoş görünecektir. Saç örgüsü de kolay modellerden birisi olarak aynı özelliğe sahiptir. Düz bir saç örgüsü yerine balık sırtı gibi kolay ve dikkat çekici saç örgülerini yapmayı tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı normal üçlü olarak örmeyi düşünüyorsanız bunu takacağınız toka, taç ya da başka saç aksesuarları ile daha güzel bir hale getirmeniz mümkün.

Yarım saç topuzu da kolay yapılan bir saç modeli olarak mutlaka aklınızda bulunsun. Bunu yapmak için saçlarınızı güzelce taradıktan sonra üstten bir kısmını toplayın. Topladığınız bu saçları kendi etrafında burarak dolayın ve saç renginize uygun ince bir lastik toka ile tutturarak sabitleyin. Kolay bir şekilde yapacağınız bu topuz ile gün boyu rahat etmenin yanı sıra, daha modern ve havalı görünebilirsiniz. Saçlarınızın yan tarafından eşit miktarda tutamlar alıp bunları güzelce ördükten sonra arkada birleştirerek de saçlarınıza kısa sürede güzel bir şekil  verebilirsiniz.

Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 1

Saçlarınızı ense hizasından yukarı doğru burgu şekline getirdikten sonra bunları geniş, kıskaçlı bir toka ile tutturabilir ve saçlarınızı tokanın üzerine yayarak pratik bir şekilde dağınık topuz yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Sabah geç kalktığınız için saçlarınızı yapmak için yeterli zamanınız yoksa hemen saçlarınızı hafifçe nemlendirin ve biraz saç şekillendirici sürün. Daha sonra saçlarınızı önlerden ve yanlardan, geriye doğru kalın bir tarak ile tarayın. Bu şekilde hafifçe kabartarak ıslak görünüm verdiğiniz saçlarınızla iş yerinde ya da okulda tüm dikkatleri üzerinize çekmeniz mümkün.

Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 2

Kolay saç modelleri ve yapılışları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra saçlarınıza kısa sürede en güzel saç modellerini uygulayarak gideceğiniz yere zamanında yetişebilirsiniz. Uzun saçlar için dağınık topuz, balerin topuz ve ense topuzunun yanı sıra klasik at kuyruğu veya yandan at kuyruğu en ideal modeller arasındadır. Doğallıktan yana olan bayanlar ise kolay saç örgüsü modelleri arasından bir tercih yapabilirler.

Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 3

Orta boy saçlar için kolay modeller ise yukarıdan ya da enseden at kuyruğu, yarım topuz ve saçın sadece yan taraflarını örerek tasarlanan saç şekilleri olmaktadır. Saçların iki yanından ince tutamlar alınarak bunlar normal bir şekilde örüldükten sonra geriye doğru getirilerek saçların alt tarafına siyah tel toka ile tutturulabilir. Bu şekilde saçlarınız gözünüzün önüne gelmeden gün boyu rahat edebilirsiniz.

Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 4

Kolay saç modelleri resimli anlatım ve videolu anlatımları dikkatli bir şekilde inceleyerek bu pratik yöntemleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bundan sonrasında öğrendiğiniz kolay ve pratik modelleri uygulayarak, saçlarınızı kısa sürede yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu tür saç modellerinde kullanacağınız toka, taç ve küçük saç aksesuarları ile saçlarınıza daha farklı ve havalı bir görünüm de kazandırabilirsiniz.

Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 5 Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 6 Hızlıca Yapabileceğiniz Pratik ve Kolay Saç Modelleri Nelerdir? 7

27 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...