Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Fiyatları, Zararları Var Mıdır?

Yayınlanma Tarihi: 24 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç dökülmesi kadınlarda da erkeklerde de sıkça görülen bir sorundur. Farklı nedenler ile ortaya çıkmasına karşılık her iki cinsi de önemli ölçüde etkileyen bu sorun, kadınların daha çok canını sıkar. Kadınlarda kalıcı saç dökülmesi için saç ekimi yapılabilir. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için kadınlarda saç ekimi videosu ve anlatımını konu olarak ele aldık.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi ense kısmından alınan saçların saç dökülmesi yaşanan bölgeye ekilmesi ile uygulanır. Saç alım bölgesi olarak ensenin seçilmesi, kadınlarda bu bölgede saç dökülmesi yaşanmamasıdır. Doğal saç dökülmesi, kaza, yanma ya da hormonal saç dökülmelerinden kaynaklanan açıklıklara saç ekimi yapılabilir.

Kadınlarda genel olarak kulakların ön kısımları ve kahkül bölgesinde saç dökülmeleri yaşanır. Bu saç dökülmelerinin bazıları geçicidir. Genel olarak dökülen saçların yerine gelmesi 6-7 ay sürer. Bu süre içinde eğer saçlar yerine gelmezse, saç ekimi uygulanabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlarda saç ekimi fiyatları uygulama merkezi ve uygulama alanına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle uygulamaya karar vermeden önce fiyat araştırmasında kişisel olarak kontrollerden sonra bir fiyat sorulmalıdır. Özel merkezlerde daha detaylı olarak saç ekimi yapılır ve dolayısı ile daha fazla ücret talep edilebilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Zararları Var Mıdır?

Kadınlarda saç ekimi, erkeklerdeki saç ekimi gibidir. Her iki cins için de saç ekiminin bir zararı yoktur. Uzman ekipler tarafından hijyenik koşullarda yapıldığında saç ekimi sonrasında kişi rahatça yeni saçlarını kullanabilir. Kadınlarda saç ekimi kendi saç köklerinin bir yerden alınıp başka bir yere aktarılması şeklinde uygulamadır. Dışarıdan başka bir madde saça ve saç derisine uygulanmadığı için he rhangi bir zarar söz konusu değildir.

Kadınlarda saç ekimi yorumları genelde olumlu yöndedir. Kendi saçlarının alınıp yeniden ekilmesi işlemi olan bu işlem sonrasında yeni saçlarını kadınlar çok rahat bir şekilde kullanabildiklerini ifade etmiştir. Ekim sonrasında saç şekillendirme, saç boyama ve saç kesim işlemlerinde ekim öncesinde olduğu gibi uygulamalara devam edilebilir. Bunda her hangi bir sakınca yoktur. Bu nedenle saç ekimi kadınlar için ideal yöntemlerdendir.

24 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...