Kadınların Bayıldığı Ortalığı Kasıp Kavuran Erkek Saç Sakal Modelleri Nelerdir? Hangi Yüz Tipine Hangi Stil Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç ve sakal birbirinden bağımsız düşünülemeyen bir ikilidir. Bu nedenle erkek saç ve sakal modelleri çok önemli bir ayrıntıdır. Saç ve sakal stilleri, erkekleri doğru seçim yapıldığında çok genç ve etkileyici gösterebilirken, yanlış seçim yapıldığında olduğundan daha yaşlı ve etkisiz bir halde gösterebilmektedir.

Erkekler İçin Saç ve Sakalın Önemi

Saç sakal modelleri erkek için birbirine uyumlu olmalıdır. Yani sakal tarzı başka ya da saç tarzı başka olmamalıdır. Her ikisi de birbirine tam uyum içerisinde olmalıdır. Böylece yaratılan etki iki katına çıkmaktadır. Kadınların da kendileri hakkındaki düşüncelerine önem veren erkekler, kadınların sakal sevdiğini öğrendiklerinde erkek kısa saç sakal modelleri arasından kendisi için en uygun olan modeli seçmektedir. Bu seçiminde dikkatli olması gerektiği için bu konuda uzman olan birisinden yardım alınabilir.

Sakallı erkekler, sakalsız erkeklere göre daha erkeksi ve daha maskülen görünmektedir. Bu da kadınlara daha çekici gelmektedir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak genelleme yapıldığında durum böyledir. Ancak her sakal ve saç modeli de beğenilmemektedir. Kadınlar hem saç hem de sakalı birbirine uyumlu olan ve seçtiği model ile kendini daha havalı gösteren erkeklerden hoşlanırlar.

Kısa Saç Sakal Modelleri

Erkeklerin genel olarak düşündüğü soru, sakalı ve saçı nasıl bir model ile birleştireceğidir. Genel olarak kısa saç sakal modelleri erkek için daha çekici olmaktadır. Uzun saçlı ve sakallı erkeklere göre kısa saç ve sakallı erkekler daha seksi görünmektedir. Yeni sakal ve saç trendleri arasından seçim yapan erkekler, kendilerini daha iyi tanıdıkları için en uygun modeli de seçmekte zorluk çekmezler. Bu konuda kadınlar daha fazla zorluk çekmektedir. Ancak erkekler bu konuda daha tecrübeli ve daha şanslıdır. Seçilen modeller arasında en fazla kısa modeller yer almaktadır.
25 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...