Kahkül Nasıl Kesilir

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınların saçları ile uğraştıkları herkes tarafından bilinmektedir. Son dönemlerde hem moda dünyasında hem de kadınların tercihleri arasında kâkül modelleri de yer almaktadır. Kadınların kâkül modellerini seçerken dikkat etmeleri gereken noktalar olmaktadır. Bu noktalardan biri de saç modellerini belirlerken yüz tiplerini bilerek saçlarını kestirmeleri gerekmektedir. Saçların şekillerine ve boyuna göre saçın kesim modeli iyice incelendikten sonra gönül rahatlığı ile saç kesimi gerçekleştirilmektedir. Kâkül nasıl kesilir diyenler belirli püf noktalarını bilmeleri gerekmektedir.

Evde Kâkül Kesimi

Kadınların saçlarını kesmeden önce saç modelini belirlemesi gerekmektedir. Kâkül saç modelleri genel olarak uzun yüz tipine sahip ya da alnı geniş kişilere daha çok yakışmaktadır. Yuvarlak yüz tipine sahip kadınların genel olarak yan kâkülü kullanmaları ve bu kâkül boyunun elmacık kemiklerinde bitmesi yüzü daha yuvarlak gözükmesini engellemektedir. Dikdörtgen yüz tipine sahip kadınların ise dikdörtgen şeklinde olan keskin yüz hatlarını yumuşatması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı mutlaka yüz hatlarının belirlenmesi daha uygun olmaktadır. Kâkül kesilirken kuaförlerin yanı sıra evde kişiler kesecekleri belirledikten sonra saçlarını kesebilmektedirler. Evde kâkül kesimi yapılırken makas ve ustura yeterli olmaktadır.

Kahkül Nasıl Kesilir 1

Evde kâkül kesimi yapılırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta saçların tamamen ıslatılmaması gerekmektedir. Aksi takdir de saçların boyları daha uzun gözükmektedir. Saçlar kesilirken kuru ya da hafif nemli bir şekilde olması uygun olmaktadır.

Kahkül Nasıl Kesilir 2

Bu sayede saçlar daha iyi gözükmekte ve saçlar eğer karışık ise iyice taranarak açılması gerekmektedir. Daha sonrasında ön tarafa doğru saçların alınması gerekmektedir. Kâküllerin kalın olunması isteniyor ise daha kalın, ince olunması isteniyor ise daha ince saç parçası alınmaktadır.

Kahkül Nasıl Kesilir 3 Kahkül Nasıl Kesilir 4

Kaşların en yüksek noktası belirlenmekte ve kaşın tepesinden yukarı kısma saç çizgisine doğru bir sıranın belirlenmesi gerekmektedir. Ayrılan saçın alnın ortasına doğru çekilmesi ve toka ile tutturulmaktadır. Böylelikle yüzün tam ortasında ayrılmış bir saç parçası olmaktadır.

Kahkül Nasıl Kesilir 5 Kahkül Nasıl Kesilir 6

Eğer daha önceden kadınlar saçlarını kâkül kestirmişler ise belirli bir kâkül boyu olmaktadır. Ancak kestirilmemiş ise yeni kâkül boyunu ayarlamak gerekmektedir. Saçın geri kalanını bir toka tutturarak sadece kâkül olacak kısmın açık kalması gerekmektedir.

Kahkül Nasıl Kesilir 7

24 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...