Kahkül Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 7 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kahküllü saç modelleri, bayanların kullanmaktan hoşlandıkları modellerdir. Uzun, kısa, yan kahkül olarak çeşitleri bulunan kahküller, hemen hemen her saç yapısına uygun şekilde kesilebiliyor. Saç boyunda değişiklik yapmak istemeyen ancak modelinde değişiklik yapmak isteyenler, kendilerine uygun kahkül modelini seçip uygulayarak bunu gerçekleştirebilir.

Kahkül saç modelleri, yüz şekli, saç yapısı ve saç modeline göre değişiklik gösterir. Bu kahküllü saç modellerinin seçiminde mutlaka uzman bir destek alınmasında fayda vardır. Eğer ilk defa kahkül uygulayacaksanız, bir süre saçınızı kestirmeden yapay kahküller ile deneme yapmanızı öneririz. Bu şekilde saçlarınızı rahat kullanıp şekil verebilirseniz, kahküllü saç modelini deneyebilirsiniz.

[reklam id=1]

Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri

Yüz şekli ile kahkül modelinin uyumu genel görüntü için çok önemlidir. Hem saç modelinin belli olması hem de yüz hatlarının daha hoş görünmesi için mutlaka kendinize uygun kahkül modeli seçimini yapmanız gerekir. Aşağıda bu konu ile ilgili farklı yüz şekilleri ve bu yüz şekillerine en uygun kahkül modellerini gösteren bir resim paylaştık. Bu resme göre yüz şeklinizi belirleyip uygun kahkülü uygulayabilirsiniz.

Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri

Bu resime göre kahküllü saç modelleri en çok uzun yüzlü bayanlar için ideal. Yüzün uzunluğu ile orantılı olarak alın kısmının geniş olması da kahkül kullanımını etkiler. Kahkül boyu her ne kadar kısa olsa da alın kısmı geniş bayanlarda uzun olarak görünür. Bu da hoş bir görüntü oluşturur. Bu sayede hem bir yüz kusurunu kapatabilir, hem de çok hoş bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Düz kahküller ise genelde kare yüzlü bayanlar için ideal görünüyor. Bu kahküller tam alında ve sağa ya da sola ayrılmadan kullanılır. Yüz simetrisi bulunan bayanlar bu modelleri kullanabilir.

Yan Kahkül Modelleri

Yan kahküller, düzlere göre daha çok tercih edilir. Uzunlukları değişebilen bu saç modelleri, genel olarak düz şekilde kullanılır. Uç kısımlarından hafif kıvrılıp şekil verilen yan kahküller, hem uzun hem kısa saçlarda kullanılabilir. Tamamen bırakılık, yarım toplanmış ya da topuz saç modellerinde rahatça kullanılabilir. At kuyruğu modellerinde ise yandan ve aşağıdan toplanan modeller için idealdir. Kuyruğun toplanışı ile kahkülün ayrımının aynı yere denk gelmesine dikkat edin.

Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri

Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri 1 Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri 2 Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri 3 Yüzünüze Uygun Kahkül Modelleri 4

Kahkül Modelleri

Aşağıda farklı saç modellerinde kullanılan değişik kahkül modellerine yer verdik. Bu modelleri inceleyerek siz de kendinize uygun bir saç kahkülü seçip yepyeni bir tarz yaratabilirsiniz.

Kahkül Modelleri Kahkül Modelleri 1 Kahkül Modelleri 2 Kahkül Modelleri 3 Kahkül Modelleri 4 Kahkül Modelleri 5 Kahkül Modelleri 6

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.