Kahküller ile 30 Muhteşem Saç Önerisi: Küt Perçemli Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Perçem ve kakül kesimleri oldukça popüler ve herkes tarafından sevilen bir saç kesim modeli olmuştur. Son zamanlarda kadınların ve şimdiler de erkeklerin de yaptırdığı bir saç kesim modelidir. Perçem ve kakül birbirine oldukça benzediği için karıştırılıyor. Perçem; Saçların ön kısımdan alın tarafına doğru kaşın hizasına gelecek şekilde kesilen bir saç türüdür. Kakül ise; yüz bölgesine dolgunluk ve alın hizasında serbest olan kısa bir saç türüdür.

Perçem Hakkında Bilgiler

Perçem kakülün bir alt modeli olarak bilinir. Düz küt kısa saç modelleri perçemli ve uzun düz saça perçem oldukça çok yakışır. Dalgalı saçlara sahip olan kadınlara önerilmez çünkü yüzünde fazlalık gözükebilir. Yüz şekline uygun perçem kesildiği takdirde kadınları daha genç ve alımlı gösterir. Esmer kadınlar için gizemli gözler ve bakışlar; sarışın kadınlar için ise çekicilik ve seksilik gösterir. Perçem veya kakülün size yakışmasını istiyorsanız yüz şeklinizi bilmeniz oldukça önemlidir. Yoksa size yakışmayabilir. Perçem ve kakül genellikle alın tarafı geniş olan kadınlara çok yakışır çünkü perçem veya da kakülü tamamlar. Eğer alnınız dar ve küçük ise yakışmaz çünkü yüzünüzü oldukça küçük ve fazlalık gösterir.

Yüzünüz eğer uzun ise oldukça şanslısınız çünkü bu saç kesim modeli uzun yüzlü ve perçemli küt saç modelleri yaptıran kadınlara çok yakışıyor. Saçlarınız ince ve az ise hiç kakül ve perçem yaptırmayın çünkü saçınızı hem az hem de oldukça kötü gösterebilir. Saçlarınız fazla, kalın ve düz ise yaptırmalısınız. Küt bir saç perçem için kesinlikle ideal bir modeldir. Kakül ve perçem size kadınsı, alımlı, çekici ve seksi birer hava verir. Eğer saçlarınızı bu tarza göre kestirmek isterseniz perçemli küt saç modelleri 2017 modellerine bakabilirsiniz.
25 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...