Kahküllü Bob Modelleri, Saç Kesimi Nasıl Yapılır, Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Kısa saçların ön planda olduğu son dönemlerde, kahküllü bob saç modeli de yaygın şekilde kullanılıyor. Yüz şekline uygun olarak kesimi yapıldığında harika bir görünüm elde etmeye yarayan bu saç modeli hakkında daha detaylı bilgi edinmek ister misiniz? Cevabınız evetse, sizi yazımızın devamına alalım…

Kahküllü Bob Modelleri

Kahküllü bob kesim son derece çekici ve kadınsı bir saç modelidir. Özgür ve kendine güvenen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların saç modellerinden biridir. Kullanımı ve şekil verilmesi son derece kolaydır. Bu nedenle iş kadınları ya da öğrenciler tarafından da sıkça tercih edilir. Yüz şeklini ortaya çıkarma ya da bazı yüz hatlarını gizlemede kullanılabilir. Tüm saç renklerine uygundur. Spor giyim tarzı ile de klasik giyim tarzı ile de uyum sağlayan kesim modelleri vardır.

Kahküllü Bob Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Kahküllü bob saçı katlı ya da düz model olarak kullanabilirsiniz. Yüz şeklinize göre bob modelin katlı ya da düz olmasına karar verebilirsiniz. Bob kesim ile birlikte kullanılacak kahkülde de farklı modelleri kullanmak mümkündür. Seksi ve cazibeli bir hava yaratmak için düz kahküller tercih edilebilir. Katlı kesim bob modelleri ile masum ve saf bir tarz için yandan ayrılmış kahkül modelleri tercih edilebilir. Farklı bir saç modeli kullanmak isteyenler için bebe kahkül modelleri kullanılabilir. Saç kesimlerinin tam modelini vermek için farklı saç renkleri ile renklendirme yapılarak kahküllü bob saç modeli tamamlanabilir.

Kahküllü Bob Kimlere Yakışır?

Kahküllü bob modeli uygun şekilde kesilip şekil verildiğinde her bayana yakışır. Bu modeli kullanmadan önce yeni tarzınıza karar verip daha sonra uygulamanızı öneririz. Bob kesimler, çok zayıf yüz hatlarına sahip bayanlar için uygun değildir. Bu nedenle zayıf yapılı bayanların kullanmamasını öneririz. Benzer şekilde alnı çok dar olan bayanlar da kahküllü modeller hoş durmayacağı için kahküllü bob kesim modelinin kullanılmaması gerekir.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip alnı hafif geniş bayanlarda kahküllü bob kesim saç modelleri çok hoş duracaktır. Değişik saç renkleri ile renklendirildiğinde ise ortaya son derece farklı ve orjinal saç modelleri çıkmaktadır.
25 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...