Kahküllü Saç Modeli Nasıl Yapılır, Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Yayınlanma Tarihi: 25 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kahkül, saçların ön kısımlarının alın hizasında kesilmesi anlamına gelir. Hayatının belirli dönemlerinde bayanların büyük kısmı kahküllü kısa saç modelleri konusunda deneme kararı almış ve uygulamıştır. Kahküllü saç modelleri ve kimlere daha çok yakıştığı konusunda kısa bir araştırma yaptık. İşte bu araştırma sonuçları ve kahküllü saç modelleri hakkında detaylar…

Kahküllü Saç Modeli Nasıl Yapılır

Kahküllü saç modelleri saçlarında değişiklik yapmak isteyen ancak boyunda değişiklik yapmak istemeyen bayanlar için idealdir. Sadece saçın ön kısmından biraz alınması ile elde edilen kahküllü saç modelleri, her yüz tipine göre farklı şekillerde uygulanmalıdır. Yüz hatlarına göre saç kesimi gibi kahkül kesimi de değişiklik gösterir.

Kahküllü saç modellerinin yüz şekillerine göre seçimi şu şekilde olabilir.

Kare Yüz Şekli: Kare yüz şekline en uygun kahkül kesimi tam alın hizasında düz kahküldür. Bu tür kahküller, düz saçlara çok yakışıyor. Sürekli düzleştirme sorunu olmadığı için çok rahat ve pratik bir kahkül olarak kullanılabiliyor. Koyu renkli saçlara sahip bayanlara kalın, açık renk saçlara sahip bayanlara daha ince kahküller daha fazla yakışıyor.

Oval Yüz Şekli: Oval yüz şekline sahip bayanlar, yana doğru ayrılan kahkül modelli saçları tercih edebilir. Hem toplu hem de bırakılmış olarak saç modellerinde çok hoş duran bu kahküllere hafif dalga verilebilir. Düz kahküllere göre biraz daha ince olarak alınabilir.

Kahküllü Saç Modeli Nasıl Yapılır, Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 1

Üçgen Yüz Şekli: Üçgen yüz şekline sahip bayanlar da yandan ayrılan kahküllü modelleri kullanabilir. Ancak bu saç modellerinde kahküller saçın yanlarına doğru genişleyebilir. Katlı saç modelleri ile daha rahat kullanılan bu kahküller, bağlı ya da topuz saçlar ile de birlikte kullanılabiliyor.

Yuvarlak Yüz Şekli: Yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar kahküllü saç modeli olarak uzun kahküllü ve yana ayrılan modelleri tercih etmelidir. Bu şekilde tasarlanan saç modellerini uzun ya da kısa olarak kullanabilirsiniz.

Kahküllü Saç Modeli Nasıl Yapılır, Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 2

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Kahküllü saç modelleri, doğru seçimi yaptığında herkese yakışır. Düz, kıvırcık ya da dalgalı saçlara uygulanabilecek kahkül modelleri farklıdır. Düz bir saça sahip olanlar için her tür kahkül modeli uygulanabilir. Uzun, orta boy ya da kısa saç modellerinden birisini tercih edebilirler. Ancak düz saç modellerine en fazla kahküllü küt saç modelleri yakışıyor. Özellikle koyu renk saçlara sahip olan bayanlar tercihlerini bu yönde yapmalıdır.

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 1

Hafif dalgalı saç yapısına sahip olan bayanlar, kahküllü saç modeli seçiminde kısa kahküllü saç modelleri ya da uzun saç modellerini tercih edebilir. Saçların dalgasına ve uzunluğuna göre ve genel yüz hatlarına göre kahkül çeşidinin seçimi yapılabilir. Kıvırcık saçlara sahip olan bayanların ise mutlaka kahküllü uzun saç modelleri arasından bir tercih yapmaları gerekir. Aksi halde kıvırcık saçların kabarmasından ötürü zor şekil verme sorunu yaşanabilir.

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 2

Kahküllü saç modelleri hemen hemen her bayana yakışır. Ancak saç tipine ve yüz şekline göre seçiminde dikkatli olunmasında fayda vardır. Eğer ilk defa kahküllübir saç modelini demek istiyorsanız, saçlarınızı kestirmeden önce takma kahküllerden kullanabilirsiniz. Bu kahkülleri saç renginiz ile ayn tonda alabilir, ya da boyanma özelliği varsa aynı renge boyayabilirsiniz. Saçlarınıza şekil verirken çıt çıtlarından geçirerek istediğiniz konumda takarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir süre deneyip memnun kalırsanız aynı şekilde kahkül kestirebilirsiniz. Kahkül kesimini biraz dikkat ederek evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için evde kahkül kesme resimli anlatım konuları ya da videolarından yararlanabilirsiniz. Her hangi bir saç kazasına uğramamak için kesimden önce mutlaka iyi bir şekilde bu resimleri ya da videoları incelemenizi öneririz.

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 3 Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 4 Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır 5

25 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...