Kahverengi Gözlüler İçin Saç Renkleri: Kahverengi Gözlü Bayanlar Hangi Saç Renklerini Kullanmalıdırlar?

Yayınlanma Tarihi: 8 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Toplumumuzda belki de en fazla sahip olunan göz rengi kahverengidir. Hem kadın, hem erkeklerde sıklıkla karşımıza çıkan kahverengi gözler, saç rengi seçiminde de avantajlı renklerdendir. Çoğu saç rengi bu özel göz rengi ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Merak eden ve kahve gözlere sahip olanlar için kahverengi göz saç rengi modelleri ve bu renklerin uyumu hakkında incelemelerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Kahverengi Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Soğuk bir cilt tonu her göz renginde sıcak saç rengi kullanımını gerektirir. Aynı durum kahve gözler için de geçerlidir. İster koyu, ister açık renk olsun soğuk cilt tonuna sahip bayanlar kahverengi gözlerini ortaya çıkarmak ve ten renklerini dengelemek için karamel saç renklerini kullanmalıdır. Cilt tonuna göre karamelin açık ya da tonlarından yana seçim yapılabilir. Açık tenli ve hafif pembemsi bir cildi olan kahverengi gözlü bayanlar bal köpüğü saç rengini kullanabilirler.

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Kahverengi Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Sıcak cilt tonunda kahverengi göze saç rengi tonları kahve ve koyu bakır renkleridir. Bu renkler tek kullanılabileceği gibi bir kaç ton açıkları ile birlikte omre olarak da kullanılabilir. Özellikle saç diplerinin küçük bir kısmının koyu renge boyanıp geri kalan saçların daha açık renk ile boyandığı saç modelleri bu cilt tipi ile uyumlu olacaktır. Siz de hafif koyu tenli ve kahverengi gözlere sahipseniz bu renk tonlarını saçlarınızda kullanabilirsiniz.

Nötr Cilt Tonuna Sahip Kahverengi Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Nötr cilt tonuna sahip kahverengi gözlüler için saç rengi seçimi daha kolaydır. Nötr cilt tonları genel olarak bütün saç renkleri ile uyumludur. Bu nedenle kendi zevkinize uygun saç renklerini seçebilirsiniz. Çok uç renkler olmadığı sürece açık ya da koyu bütün tonlar kullanılabilir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için göz renginizden 2-3 ton koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkleri saçlarınızda ombre olarak kullanabilir ya da tek renk olarak uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza ombre olarak da birden fazla rengi uygulayıp daha farklı bir model oluşturabilirsiniz.

 


8 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...