Kahverengi Saç Kimlere Yakışır

Yayınlanma Tarihi: 3 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyamak, saç boyalarına ulaşımın kolaylaştırılması ile çok popüler bir hal almıştır. Pek çok kadın, hayatının bir döneminde saçını boyatır. Bunun nedeni değişiklik isteği veya saçtaki beyazlıklar olabilir. Her renk boyanın üretildiği bu yıllarda, kimi kadınlar en değişik renkleri tercih ederken kimi kadınlar doğallıktan yana olabilir. Kahverengi pek çok kadının doğal saç rengi olduğundan pek çok ten rengi ile uyum gösterdiği bilinmektedir. Kahverengi saç renklerinin hangisi hangi tene yakışır? Koyu kahverengi saç rengine sahip olan kadınlarda hangi kahverengi tonu doğal durabilir?

Kahverengi saç rengi, beyaz tenli veya kumral veya esmer her kadına yakışabilecek bir saç rengidir. Özellikle Türkiye’de pek çok kadının saç rengi kahverengidir. Elbette kahverenginin pek çok tonu bulunmaktadır ve yapılacak olan tercihler buna göre yapılmalıdır.

Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 1

Kişi kahverenginin doğal tonlarını kullanmak istiyorsa içerisinde sarı ışıltılar bulunduran tonlarından kaçınmalıdır. Kumral kadınlarda bu doğal durabilir. Saç renginin güneşten açıldığı düşünülebilir. Ancak çoğu esmer ve beyaz tenli kadında bu renk doğal durmaz.

Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 2

Kızıl kahve ve bakır kahve renkleri, kahverenginin en popüler tonlarından ikisidir. Pek çok kadının kızıl ve bakır rengi rahatlıkla kullanabilmesini sağlayan renklerdir. Kızıl kahve ve bakır kahve, doğal duran renkler değildir. Ancak özellikle beyaz tenli kadınlara ve esmer kadınlara yakışmaktadır. Kumral kadınlar içerisinde ışıltılar barındıran renkler ile daha çok uyum gösterir.

Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 3 Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 4

Kahverengi saç tonlarının en çok kullanılanlarından bir tanesi çikolata kahve saç rengidir. Çikolata kahve saç rengi, koyu kahverengi saçlara sahip olan kadınların kurtarıcısıdır. Saçlarınız beyazlıyorsa, saçlarınızı boyatmak istiyor ancak doğal bir renk arıyorsanız çikolata kahve saç rengi tam size göredir. Çikolata kahve saç rengi, küçük ışıltılar barındırdığı için yorulmuş saçlarınıza canlılık verir.

Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 5 Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 6

Kahverengi saç renklerinin en çok tercih edilen bir diğer tonu ise açık kahverengidir. Açık kahverengi, koyu renk saçlardan kaçmak için adeta bir kapı görevi görmektedir. Elbette her ten rengine yakışmadığı için risk taşır. Beyaz tenli kadınlar bu rengi severek kullanabilirler. Esmer tenli kadınların da bir kısmı bu saç renginden memnun kalabilir.

Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 7 Kahverengi Saç Kimlere Yakışır 8

3 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...