Kahverengi Saç Renkleri Kataloğu

Yayınlanma Tarihi: 9 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


En kolay ve riski en az olan saç rengi şüphesiz kahverengidir. Uygulaması kolay ve çoğu kadına uyabilmektedir. Bu nedenle kahverengi saç modelleri sade, doğal ve uyumludur. Çok iddialı bir renk tonu değildir. Doğal bir görünüm sunmaktadır. Kahverengi saç renklerinin en önemli özelliği ekstra bakım gerektirmemesidir. Tonları arasında en çok tercih edilen çikolata kahve saç rengi tonudur. Rutin saç bakımı ile temizlik ve bakımı yapılabilmektedir. Ekstra besleyici ve onarıcı ürünler kullanmanız gerekmez. Ten rengi ile uyum problemi oluşturmaz. Farklı ten renkleri için idealdir.

Kahverengi saç renklerinde önemli olan teninize uygun olan tonu seçmektir. Kişisel olarak boy auygulaması yapmak isteyen kadınlar için markaların boya numaralarını bilmeleri gerekmektedir. Tüm kahve saç renkleri ve tonları kodlarla satılmaktadır. Renk tonu kodları üzerinde yer alan saç renkleri bazen aldatıcı olabilmektedir. Ancak, doğru ve başarılı tonu yakalamak yine doğru seçimden geçmektedir. Arzulanan renk tonundan koyu veya açık olması pek çok kadının başına gelmiştir. Özellikle evde saç boyayan kadınların bu durumu çok fazla yaşadıkları söylenebilir. Çok tercih edilen kahverengi saç tonları arasında küllü kahve gelmektedir. Hem renk tonlarını, hem kodlarını, hem de isimlerini bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde, doğru ve istediğiniz tonu yakalamak çok zor olacaktır.

Kahverengi Saç Renkleri Kataloğu 1

Bir dönem ünlü pop yıldızı Jenifer Lopez’in de kullandığı sarı ışıltılı ombre kahve saç rengi bronz tenler için mükemmel bir seçim olacaktır. Bunun dışında çikolata kahve saç tonu da yine iyi bir seçim olabilecektir. Saçınızı boyamak için kuaför veya bir güzellik merkezine gitmem diyorsanız, en kolay kahverengi tonları olacaktır. Kahverengi saç boyasını uygulamak diğer renklere göre çok daha kolaydır. Doğru renk tonunu tercih etmeniz durumunda arzuladığınız kahverengi tonuna sahip olabileceksiniz. Beyaz tenli veya kumral kadınlar için ideal seçim açık kahve saç rengi olabilir. Doğal bir görünüm sunar. Kestaneye yakın bir renktir. Kestane ve karamel karışımı harika bir ton olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kahverengi saç renklerinin tamamında uygulama kolay ve bakımları pratiktir. Ekstra hiçbir işlem gerektirmez. Saç rengi açma, bakım yapma ve buna benzer işlemler yapmak zorunda kalmazsınız.

Kahverengi Saç Renkleri Kataloğu 2

Kahverengi Saç Renkleri

Kahverengi saç renkleri kategorisinde çok sayıda ton seçeneğiniz mevcuttur. Ülkemizde sık tercih edilenlerin başında siyah kahve saç rengi gelmektedir. Bunun dışında Jenifer Lopez gibi ünlülerde de görmeye alışık olduğumuz sarı ışıltılı ombre kahve saç rengi yine popüler olanlardandır. Bu ton haricinde karamel kahve ve çikolata kahve kadınlar tarafından sevilen renk tonlarıdır. Biraz daha ışıltılı olmak, dikkat çekmek ve kahverenginin doğallığına renk katmak isteyenler için ideal seçim parlak koyu kahve saç rengi olacaktır. Bunun içinde kahverengi saç renkleri seçimlerinde özenli olmalısınız. Parlak ve ışıltılı koyu kahve için uygundur.

Kahverengi Saç Renkleri

Bir diğer popüler kahverengi tonlarından biride kızıl kahve saç rengi olmaktadır. Dikkat çekici ve göz alıcıdır. Doğru makyaj ile bütünleştiğinde herkesin ilgisini üzerinize çekebilirsiniz. Daha açık tonları sevenler için önerimiz parlak altın kahve saç rengi olacaktır. Özellikle açık tene sahip kadınlar bu tonu seçebilirler. Siyah ve kahve karışımı olan ortak kahve saç rengi de yine seçimleriniz arasında yer alabilir. Doğallığa daha fazla önem verenler için küllü kahve mükemmel bir seçim oılabilir. Yine açık renk sevenler için bal have ideal olabilecektir. Koyu kızıl, koyu kahve, koyu küllü, kızıl kahve ve kestane kahve gibi alternatifler mevcuttur.

Kahverengi Saç Renkleri 1 Kahverengi Saç Renkleri 2 Kahverengi Saç Renkleri 3

9 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...