Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Kesimleri Öneriler, Modelleri, Şekillendirme

Yayınlanma Tarihi: 17 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kalın telli saçlar, çabuk kırılmayan saçlardır. Bu avantajlı yönlerinin yanında çabuk kabarmaları ya da şekillerinin çabuk bozulması gibi olumsuz yönleri de mevcuttur. Bu olumsuzluklar çoğu zaman kalın telli saçları olan bayanların kısa kesim saç modellerini tercih etmelerini engeller. Bu yazımızda kalın telli saçları olan ve kısa kesim saç modellerini kullanmak isteyen bayanlar için kalın telli saç kısa kesim önerilerini ele aldık.

Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Kesimleri  Önerileri

Kalın telli saç kabarma özelliği yüksek olan saçlar anlamına gelir. Bu nedenle kalın telli saçlar için çok fazla kısa saç modellerini önermiyoruz. Ayrıca kat verilmeden uygulanan düz saç kesimleri de kalın telli saçların daha fazla kabarmasına neden olacağı için önerilmez. Saçların daha az kabarması için hafif katlı kesimler uygulanabilir. Yüz şekline göre kahkül ya da perçem modelleri de kısa kalın telli saç kesim modellerine uyum sağlar.

Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Kesimleri Modelleri

Kalın telli saçlar için kısa saç kesimleri ile hafif iri dalgalı ya da düz saç modelleri kullanılabilir. Bu tür saç modelleri, kabarmaya elverişli saçlar için her zaman idealdir. Saç şekillendiriciler ile tellerin yatıştırılmasının ardından asıl model verilebilir. Kalın telli kısa saç modellerinde örgüler ve burgular da sıkça kullanılabilir. Bu örgü ve burgular ile çok hoş modeller ortaya çıkıp saçların harika görünmesi sağlanabilir.

Kalın tell saçlar ile erkek tipi kısa saç modellerinin kullanımı uygun değildir. Bu tür bir seçim genelde saçların çok dağınık ve şekilsiz durmasına neden olacaktır. Saç şekillendirici ile bile saçların kontrol altına alınması zordur.

Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Kesimleri Şekillendirme

Kalın telli saç şekillendirilmesi zor saçlardır. Kısa kesim uygulandığında mutlaka saç şekillendirici ile desteklenmesi gerekir. Eğer dalgalı saçlar ise düzleştirici ya da fön makinesi ile düzleştirme yapılması gerekebilir. Bu şekilde saçların kabarmasının biraz daha önüne geçilebilir. Kalın telli saçların uç kısımlarının hafif inceltilerek kesilmesi, şekil verme aşamasında kolaylık sağlar. Bu nedenle kesimlerinizde mutlaka bunu göz önünde bulundurun.

 


17 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...