Karamel Saç Rengi ve Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Karamel saç rengi sıcak renk tonları arasında yer alıyor. Her ten rengine uyum sağlayan tonları bulunan bu özel renk, hem uzun hem de kısa saç modellerinde uygun şekilde kullanılıyor. Bayanların günlük hayatta da kullanırken çok rahat ettikleri bu saç rengi tonu, boyama aşamasında evde de rahatça uygulabiliyor. Bu yazımızda sevilen karamel saç renkleri ve haklarında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Karamel saç rengi her renk tonuna uygun bir renktir. Ancak özel olarak uyduğu bir cilt tonu var mı derseniz, esmer cilt tonlarını gösterebiliriz. Hemen hemen her tonu koyu renkli tenlere uyan karamel saç rengi, sarı ya da beyaz tenliler için de idealdir. Esmerler için karamel saç rengi olarak altın karamel tonunu önerebiliriz. Karamelin en sıcak tonlarından biri olan bu renk ünlü bayanların da kullandığı karamel tonudur.

Karamel Saç Rengi ve Modelleri 2

  • Altın karamel saç rengi daha çok uzun ve katlı kesim modellerinde ön plana çıkıyor.
  • Karamelin en çok tercih edilen tonlarından biri olan çikolata karamel saç rengi koyu ve açık olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkıyor.
  • Her iki şekilde de hem koyu hem açık tenliler için ideal olan renk uzun saç modellerinde daha çok belli oluyor.
  • Sarıya kaçan karamel olarak da adlandırabileceğimiz açık karamel saç rengi açık rnekli bayanlar için ideal.
  • Parlak ve yoğun bir ton olan koyu karamel saç rengi ise her cilt rengine uygun olarak kullanılabiliyor.

Karamel Saç Rengi ve Modelleri 1

Evde Karamel Rengi Nasıl Elde Edilir?

Evde karamel rengini elde etmek için hazır satılan saç boyalarından satın almanız gerekir. Genelde ilk boyamada tam rengini elde edemezsiniz ancak 1 ay sonraki ikinci boyamada byüük ihtimalle karamel saçlarınıza kavuşursunuz. Saçlarınız koyu renk ise boyamadan önce özel saç açıcılar ile saç tonunu 3-4 ton açıp daha sonra boya yapmanız renk oturması için daha uygundur. Yalnız bu aşamalarda saçlarınızın fazla yıpranmamasına dikkat edin.

Evde Karamel Rengi Nasıl Elde Edilir?

Karamel Saç Rengine Uygun Cilt Renkleri

Karamel saç rengi tonları geniş renk yelpazesine sahiptir. Pek çok farklı tonu bulunan bu renk, cilt rengine göre seçilebilir. Açık karamel ya da çikolata karamelin açık tonu buğday ve ve beyaz tenli bayanlar için idealdir. Altın karamel saç rengi ise esmer tenli bayanlar için ideal karamel saç tonudur. Yeni saç tonunuzu seçerken mutlaka cilt renginiz ile uyumlu olmasına dikket edip seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Karamel Saç Rengine Uygun Cilt Renkleri

18 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...