Karamel Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 28 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Doğal, ışıltılı ve cazip edici saç renklerinden birisidir karamel. Bayanların her tonunu sevdiği bu özel renk, her tene uygun olması yönü ile idealdir. Uzun, kısa, dalgalı, düz ya da kıvırcık tüm saç şekilleri için de ideal olan karamel saç renkleri ünlü bayanların da ilk tercihleri arasında. Koyu ve düz tonları evde kolayca uygulanabilen renk, ombre için de sıkça kullanılıyor.

karamel sac renkleri1

karamel sac renkleri1

karamel sac renkleri2

karamel sac renkleri2

Karamel saç renkleri, bayanların yüz hatlarını ortaya çıkaran, saç ve yüz güzelliklerini ön planda tutan sıcak tonlardır. Koyusu olsun açığı olsun tün tonlarında kendiliğinden ortaya çıkan pırıltılar, saçın olduğundan daha gösterişli ve havalı olmasını sağlıyor. Açık tonlarını genelde genç bayanların tercih ettiği karamel saç renkleri, orta yaşlı ve olgun bayanlar tarafından da koyu olarak kullanılıyor. Kadınsı görünüm elde etmekte etkili olan karamel tonları, günlük hayatta da bakımlı ve hoş görünmeyi sağlıyor.

Karamelin açık tonları, bayanları genç gösteren renklerden biridir. Enerjik ve doğal bir görünümü bulunan bu saç renkleri, buğday, beyaz ve sarı tenler ile uyumludur. Arada sarı ışıltılar ile birlikte kullanıldığında son derede hoş görünen açık karamel, hafif makyaj ile birlikte hoş görüntüler oluşturuyor.

karamel-sac-renkleri3

karamal sac renkleri4

karamal sac renkleri4

Bakır ve karamel karışımı hoş bir saç rengi olan bakır-karamel, daha çok genç bayanların tercihi durumda. Sıradışı olurken çok fazla da sınırları aşmak isteyen bayanların saç rengi bakır karamel, özellikle gözleri renkli olan bayanlarda çok hoş duruyor. Günlük hayatta da çok kullanışlı olan bu renkte hafif makyaj yapmak cildin solgun görümemesini sağlar.

karamel-sac-renkleri5

karamel sac renkleri5

karamel sac renkleri5

Karamelin en koyu tonları, buğday tenli ve daha koyu tenli bayanlar için idealdir. Siyah dışında farklı bir renk tonu arayışına giren koyu tenli bayanlar, aralara hafif açık ışıltılar verdirerek bu renk tonlarını deneyebilir. Cilt rengine göre tonunu seçebileceğiniz bu saç rengi ile hem günlük hayatta hem de bir davete katıldığınızda göz kamaştırabilirsiniz.

karamel-sac-renkleri7 karamel-sac-renkleri8

karamel sac renkleri

karamel sac renkleri

Yukarıda verdiğimiz saç renkleri karamel tonlarının örneklerinden. Doğal saça uygulanışları ile boya üzerine uygulanışları farklı olan bu saç rengi tonlarının kodunu karamel saç renkleri kataloğu bulunan kuaförlerden bulabilirsiniz. Evde de rahat bir şekilde saça uygulanan karamel tonlarından tam istediğiniz yoğunluğu almak için mutalak kuaförde boya yaptırmanız gerekir. Düz boyanın yanında ombre için de ideal olan karamel, önümüzde yıllarda da trend olmaya devam edecek gibi.

28 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...