Kat Kat Saç Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınlar saçlarında değişiklik yapmayı severler. Çünkü en hızlı ve fark edilen değişimler saçlarda yapılan değişimlerdir. Saç renginin veya boyunun değiştirilmesi bir kadının tüm havasını değiştirir. Özellikle saç kesimi, kişinin tarzını yansıtabilmesi için dikkat etmesi gereken ilk şeydir.

Saç kesimleri genellikle küt ve katlı olarak bilinir. Küt saç kesiminin en trend örnekleri Bob ve Lob iken katlı saç kesiminin en trend saç kesimi pixie olarak karşımıza çıkar. Saç kesimleri, özellikle yüz tiplerine göre yapıldığında amacına ulaşabilir. Aynı saç kesiminin iki farklı kadından çok farklı durmasının sebebi genellikle yüz tipidir. Saç kesiminizin başarılı olabilmesi için ilk önce yüz tipinizi bilmeniz gerekmektedir.

Kat saç kesimi pek çok kadının olduğundan daha cool görünmesini sağlar.  Kat kat saç kesimi erkeklerde de kadınlarda da görülebilir. En trend pixie kesimi erkek kesimlerine çok benzemektedir. Kat kat saç kesim modelleri neye göre kesilmelidir. Kat saç kesim modelleri nelerdir?

Katlı saç kesiminde modelleri birbirinden farklı kılan şey perçemin başladığı nokta ve başlangıçtaki tutamın uzunluğudur. Yüz tiplerine göre kesimde de oldukça dikkat edilen bu hususlar katlı kesimin önemli noktalarıdır.

Kat Kat Saç Kesimi 1

Pixie saç kesimi çok kısa olduğu ve tarz bir görünüm sağladığı için neredeyse tüm katlı kesim modellerinden ayrılmıştır. Saç çok kısa olduğu için, tutamların uzunlukları da çok kısa olmaktadır. Hatta düzenli bir kat görüntüsündense karışık bir görüntü tercih edilir.

En bilindik katlı saç kesimi saçta çene hizasından başlayan katların saç ucuna kadar sürüp gittiği modellerdir. Bu pek çok kıza alımlı bir hava katar. Yüz hatlarına göre ilk tutam bir daha yukarı çekilebilir. Ancak çene hizasından başlayan katlı saç modelleri özellikle fönlü saçlarla büyük bir uyum göstermektedir.

Kat Kat Saç Kesimi 2

Kat kat saç kesimi örneklerinden bir tanesi de perçemli kesimlerdir. Perçemin nasıl olacağı yüz tipine göre belirlenmelidir. Bu karar verildikten sonra saçın geri kalanında seyrek ve az dalga yapılmalıdır. Bu kesimde çok fazla kat olması saçı da bakanın gözünü de yoracaktır. Yapıldığı taktirde kullanışı zor bir model olacaktır.

Diğer modellere göre daha sade olan katlı saç kesim modellerinden biri de küt saç ile kesilmiş katlı saç modelleridir. Bu saç kesimlerinde saçın arkası küt kesim şeklinde tercih edilirken en önde kalan tutamlarda işlem yapılır. En öndeki saçlar pek çok kat içerir. Hatta genellikle simetrik bir görüntü oluşturulur.

Kat Kat Saç Kesimi 3

Kat Kat Saç Kesimi Kimlere Yakışır

Kat kat saç kesimi kişinin bütün havasını değiştirebilen bir kesimdir. Bu kesimin amacına ulaşmasını isteyen kadınların yapması gereken ilk şey kendilerini tanımaktır. Katlı saç tüm kadınlara yakışabilir. Bunun için bir kadın kendi yüz hatlarını bilmeli veya kuaföründen yardım istemelidir.

Kat Kat Saç Kesimi 4

Katlı saç kesimi genellikle yüz hatlarının hoşa gitmeyen yönlerini gizleyebilmek, istenilen yönlerini de öne çıkarabilmek amacıyla yapılır. Genellikle yuvarlak yüzlü kadınların tercihidir. Yuvarlak yüzlü kadınlar, çene hizalarından başlayan katlarla saçlarını kestirirlerse yüzlerini bir bütün içerisinde hapsederek yuvarlak görüntüyü engelleyebilirler.

Kat Kat Saç Kesimi 5

Oval yüzlü kadınlar da bu saç kesimi ile yüzlerinin boyunun daha küçük görünmesini sağlayabilirler. Saçtaki katlar burun hizasından başladığı taktirde saç kesimi yüzü toparlar. Eğer, oval yüzde kısa katlı saçlar tercih edilirse bu yüzü daha da uzatır. İstenmeyen bir görüntü ortaya çıkmış olur. Kendinizde en iyi sonucu elde etmek istiyorsanız, istediğiniz modeli değil sizin yüz tipinize uygun olan modeli tercih etmelisiniz.

Kat Kat Saç Kesimi 6 Kat Kat Saç Kesimi 7 Kat Kat Saç Kesimi 8 Kat Kat Saç Kesimi 9

26 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...