Katlı Perçemli Saç Kesim Modelleri İçin Önemli İpuçları

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Düz kesim saçlar artık eski popülerliğini kaybetmekte ve onun yerine daha hareketli ve dolgun görünen katlı saç kesim modelleri giderek yükselen bir trende sahip olmaktadır. Özellikle kış aylarında rahatlıkla kullanılabilecek katlı saç modelleri ile trend bir görünüm yakalayarak dünya saç modasına ayak uydurabilirsiniz. Katlı saç modellerinde bu sezon popüler olan akımlar ve renk seçenekleri ise şöyle:

Katlı perçemli saç modelleri sezonun en trend görünümleri arasında bulunmakta. Yüz yapısına uygun olarak kesilen perçemler ve katlı saçları dünya yıldızlarında görmeye başladık. Saçta kullanılacak perçemler yüz yapısına göre yandan veya farklı uzunluklarda olabilir. Burada önemli olan nokta yüz tipine en uygun perçeme sahip olmaktır. Saçın katları ise uzunluğa göre değişmekte ve modele göre şekil alabilmektedir. Katlı perçemli saç kesim modelleri kısa saçlarda daha rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Kısa katlı saç modellerinde ombre veya açık tonlar kullanmak doğru tercihler arasında bulunuyor. Farklı renkleri de kullanabileceğiniz kısa saçlarda saçın katlarında bu renkleri uygulamak ise önemli bir püf noktasıdır.

Uzun saçlarda kullanılacak katlı perçemli saç modeli ise perçemlerin yüzün ön tarafında olduğu ve katların saçın ortasına kadar bulunduğu model örnek olarak gösterilebilir. Uzun saçlarda katlı ve perçemli modelleri tercih ederken saç renginde koyu tonları kullanmak hem olduğunuzdan daha genç görünmenize yardımcı olacak hem de sezonun trend görünümüne sahip olmanızı sağlayacaktır. Uzun saçlarda katlı ve perçemli modeller ile ombre saç renklerinin kullanılması bu sezon düşük bir trend. O yüzden uzun saçlarda düz renkler tercih edilmeli ve mümkün olduğunda karışık renklerden uzak durulmalıdır. Ancak kısa saçlarda bu durum tam tersi olup, istenilen renkler ve tonlar bir arada rahatlıkla kullanılabilir.11 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...