Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır

Yayınlanma Tarihi: 4 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınlar, kendilerinde değişiklik yapmak istedikleri zaman ya saçlarını boyatırlar ya da saçlarını kestirirler. Saçınızın yıpranmasına veya başka sebeplere bağlı olarak saçlarınızı kestirmek istediğinizde yüz tipinizi, saçınızı kullanma alışkanlıklarınızı ve saçınızın özellikleri iyi düşünürseniz, kendinize çok yakışan bir saç kesimi elde edebilirsiniz. Katlı saç kesim modelleri kime yakışır?

Pek çok katlı saç kesimi bulunmaktadır. Katlı saç kesimi modellerinde ilk dikkat edilmesi gereken yüz tipidir. Son dönemin en popüler katlı saç kesimi Pixie saç kesimidir. Pixie, oldukça cesur bir saç kesimidir. Ancak pek çok kadının bu saç kesimini başarıyla taşıdığını görebilirsiniz. Bu kadınların ortak özellikleri uzun ve kemikli yüzlere sahip olmalarıdır. Kısa katlı saç kesimi tercih edecek olanların yüzleri ve vücutları oldukça biçimli olmalıdır ki bu cesur görüntünün altında ezilmesinler.

Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 1

Katlı saç kesimlerinin pek çok versiyonu bulunur. En kullanışlı katlı saç kesimlerinden bir tanesi uzun saçların katlı kesimidir. Uzun saçların bakımı zordur. Saçlarınızı katlı kullanmak saçlarınızı kırılmaya daha elverişli hale getirir. Ancak katlı uzun saçlar bir kadını öyle alımlı gösterir ki özel günlerde çok çaba harcamadan da mükemmel görünebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir kalın maşadır. Bu saç kesimi sizi istediğiniz kadar iyi gösterebilir.

Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 2 Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 3

Katlı düz saç kesimi genellikle uzun saçlara yakışan bir kesimdir. Kısa bir saçın küt kesilmesi saçı çok daha tok gösterir. Bob ve Lob gibi saç kesimlerinin trend olmasın nedeni de bu küt kesimdir. Uzun saçların küt kesimi saçı demode hale getirebilir. Bu durum özellikle düz saç söz konusu olduğunda böyledir. Düz saçın katlı kullanımı saçınızın şekil sahibi sizin de tarz sahibi olmanızı kolaylaştırır.

Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 4

Bir dönem popüler olmuş olan önleri uzun arkası kısa saç modelleri de katlı saç kesiminin bir modelidir. Bu kesimde düz saç tercih edilmesi daha uygun olur. Kıvırcık saçta bu model kendini belli edemeyebilir.

Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 5

Katlı saçı seven ancak örgü saç modelleri yapmayı sevdiği için bu kesimi kullanışlı bulmayan pek çok kadın bulunmaktadır. Eğer siz de bu fikirdeyseniz önden katlı saç kesimini deneyebilirsiniz. Saçınızın arka kısmının küt olması istediğiniz her modeli elde etmenizi sağlar.

Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 6 Katlı Saç Kesimi Kime Yakışır 7

4 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...