Kepçe Kulak Sorununa Çözüm: Kepçe Kulak Saç Modelleri Erkek

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kepçe kulak problemi kadın erkek herkes için büyük problemlerden bir tanesidir. Bu problemin kaynağı genellikle genetiktir. Kulakların normalden fazla büyük ve dışa dönük olmasına sebep olan bu problem doğru saç modeli ile kamufle edilebilmektedir. Hatalı saç kesimleri ya da modelleri kepçe kulak olmayan kişilerin bile kulaklarını büyük gösterirken doğru modeller büyük farklar yaratacak ve kişinin bu konu ile ilgili yaşadığı sıkıntıları giderecektir.

Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. Kulaklar doğru şekilde gizlendiğinde kimse kepçe kulak olunduğunu anlamayacak ve bu sayede sosyal hayatına mesafe koyan kişilerin rahat bir şekilde dışarı çıkabilmeleri sağlanacaktır. Bu noktada kepçe kulak için saç modelleri erkek çok daha önemlidir. Çünkü kadınlar uzun olan saçları ile kulaklarını gizleyebilirken erkekler için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple kepçe kulak erkek saç modelleri daha da önem kazanmaktadır.

Kepçe Kulaklı Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkek kepçe kulak saç modelleri denince akla direk olarak dalgalı ve çok kısa olmayan erkek saç modelleri gelmektedir. Bu tarz problemi olan erkeklerin çok kısa özelliklede yanları kısa olan saç modellerini tercih etmemeleri gerekmektedir. Bunun yerine hafif uzun bırakılmış kepçe kulak kısa saç modelleri erkek tercih edilmelidir. Saçların arkalarının kısaltılmasında bir sakınca yoktur. Yalnızca kulak çevresinde olan saçlar çok kısaltılmamalıdır.

Kepçe Kulak Probleminin Dikkat Çekmemesi İçin Öneriler

Kepçe kulak kısa saç modelleri erkek kuaförlerinde yaptırılması ve özel olarak uyarı yapılması gereken kesimlerdendir. Bu noktada kuaföre saçların çok kısaltılmaması gerektiği hatırlatılmalıdır. Saç uzun kullanılabiliyor ise bu şekilde kullanılması kulakları çok daha başarılı bir şekilde kamufle edecektir. Özellikle de dalgalı ya da kıvırcık saçlı kişilerin bundan faydalanması ve saçın hacmi ile kulakların gölgelenmesi gerekecektir.
27 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...