Keratin Kaynak Nedir, Nasıl Yapılır, Malzemeleri, Keratin Kaynak Sökücü, Ne Kadar Süre Kullanılır?

Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Keratin, insanların saç, tırnak gibi yapılarında bulunan özel bir maddedir. Bu özel madde ile elde edilen saç kaynakları, insan sağlığına zararlı değildir. Kullanımı son derece kolay olan keratin saç kaynak hakkında merak edilenler ve dikkat edilmesi gerekenleri sizler için bu yazıda ele aldık.

Keratin Kaynak Nedir?

Keratin kaynak, keratin maddesi ile saça kaynak yapılma işlemidir. Günümüzde tüm dünyada en fazla uygulanan saç kaynak yöntemidir. Çok sayıda ünlü isim de saçlarına bu uygulamayı yaptırmıştır. Keratin kaynak, kısa saçların uzatılması, seyrek saçların gürleştirilmesi ya da sönük saçlara hacim verilmesi için kullanılabilir.

Bu uygulama sonrasında saçlara şekil vermek için fön ya da saç düzleştirici aletler ile şekillendirme yapılabilir. Erime ve yapışma yapmayan bu kaynaklar, özel solüsyon ile korunur.

Keratin Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratin kaynak mutlaka bir saç uzmanı tarafından yapılmalıdır. Uygulama öncesinde uygulamayı yapacak olan saç uzmanı ile alınmak istenen sonuçların detaylıca konuşulması gerekir. Konuşma ardından saça mikro keratin kaynak mı yoksa boncuk kaynak mı yapılacağına karar verilir.

Sonrasında saç ince ince tutamlara ayrılır. Ardından kaynak yapılacak olan saçların uçlarına özel keratin makinesi ile eritme işlemi uygulanır. Eritme işleminden sonra saç uçlarına parmak uçları ile silindirik şekilde saç kaynakları eklenir.

Keratin Kaynak Malzemeleri

Keratin kaynak yapmak için özel bir aletten yararlanmak gerekir. Keratin kaynak makinesi adı verilen bu aleti kullanmak için gerekli keratin maddesi ve özel koruyucu losyon, işlem için yeterlidir. Uygulama öncesinde saça yapılan bakım ya da uygulama sonrasındaki bakım ürünleri de keratin kaynak için gerekli malzemeler listesinde yer alabilir.

Keratin Kaynak Sökücü Nasıl Kullanılır?

Keratin kaynak nedir, keratin kaynak nasıl yapılır gibi sorulara cevap verdikten sonra keratin kaynak nasıl sökülür sorusuna da kısaca değinmek istiyoruz. Keratin kaynak nasıl ki saç uzmanları tarafından yapılmalıysa, kaynağın saçtan sökülmesi de uzman birisi tarafından yapılmalıdır.

Keratin kaynak söküm işlemi için keratin sökücü maddeler uygulanmalıdır. Bu maddeler ile saçtan ayrılan keratin maddesi, kaynakların da çıkmasını sağlar.

Keratin Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Keratin kaynak saçın kullanım süresi yapılan bakım, temizlik ve kullanıma göre değişiklik gösterir. Bazense kaynağın yapılışına göre de bu süre değişebilir. Uzun süre, saçlarınıza da zarar vermeden bir keratin kaynak kullanmak isterseniz uygun fiyatlı uygulamalar yerine kaynağı yapacak olan saç uzmanının deneyimine göre değerlendirme yapmalısınız. Genel olarak keratin kaynak fiyatları saçın gürlüğü ve uzunluğuna göre değişiklik gösterir.

26 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...