Kına Saç Modelleri İle Kına Gecesinde Tarzınızı Konuşturun

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Bayanlar için kına gecesi saç modelleri de en az nişan ve düğünde yapılan saç modelleri kadar önemlidir. Kına saç modelleri konusunda birçok farklı model olduğu için bu konuda bir seçim yapmak zor olabilir. Böyle özel bir günde bayanların güzelliğini tamamlamak açısından saçlar da çok önemlidir. Kına saç modeli seçerken giyilecek kıyafete ve bulunulacak ortama göre bir seçim yapılmalıdır.

Kına Gecesi Saç Modelleri

Kına gecesi için yapılan saç modelleri saçların uzunluğuna göre farklılık gösterebilir. Çoğunlukla bayanlar böyle özel günlerde topuz modelleri kullanmayı tercih ederler. Bu tür durumlarda daha şık bir görünüm için farklı saç aksesuarları da kullanılabilir. Kına gecesi için kullanılan aksesuarlar biraz daha farklı olabilir. Kına saç modelleri aksesuarları nelerdir? derseniz duvak ve taç gibi aksesuarlar çoğunluktadır. Bunun yanı sıra alına takılan değişik saç aksesuarları da kına gecesi saç modellerinde sıkça kullanılmaktadır.

Kına için Saç Modelleri

Özel günlerde uzun saçlı bayanlar için daha fazla seçenek olduğu düşünülse de kına kısa saç modelleri konusunda da farklı seçenekler bulunmaktadır. Dalgalı saç ve kısa saç örgü modelleri kına gecesine en uygun saç modelleri olarak sıkça tercih edilmektedir. Saçlara dalgalı bir görünüm verildikten sonra bunlara takılan parlak toka, taç ya da diğer saç aksesuarları ile ortaya çok güzel modeller çıkmaktadır.

Kına Gecesi Salık Saç Modelleri

Kına gecesinde saçlarını salık bırakmak isteyenler de olabilir. Böyle durumlarda kına kıvırcık saç modelleri iyi bir tercih olabilir. Kıvırcık saçların birazı yukarıdan toplanıp geri kalanlar salık bırakılabilir. Bir taç ya da şık bir saç aksesuarı takılarak saç modeli kına gecesine özel olarak uyarlanabilir. Kına gecesine özel duvak kullanılacaksa buna uygun aksesuarlar tercih edilerek saç modeli desteklenebilir.

Kına Gecesi için Saç Modelleri

Yakında kına gecesi olacak bayanlar, kına saç modelleri nasıl yapılır? diye merak edebilirler. Kına gecesi için özel günlerde yapılabilecek her türlü saç modeli uygulanabilir. Çoğunlukla saçlar iri dalgalı topuz ya da farklı at kuyruğu yapılmaktadır. Eğer duvak kullanılacaksa o zaman saçların yan tarafları örüldükten sonra geri kalan yerler salık bırakılabilir. Kına gecesi için özel bir kıyafet giyilecekse onunla uyumlu saç aksesuarları da gerekli olabilir. Günümüzde uzun, kısa ya da orta boy her saça uygulanabilecek çok güzel kına için saç modelleri bulunmaktadır.

 

11 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...