Kınalı Saç Rengi Nasıl Açılır

Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlar iyi görünüyorsa sizi vezir edebilir ancak küçücük bir hatada sizi rezil de edebilir. Pek çok kadın daha iyi görünmek ve hissedebilmek için saçlarını boyatır. Pek çoğunun güzellik marketlerinden satın alınan saç boyalarını kullandığını görürsünüz. Bu boyalar zaman içerisinde akar gider. Saçlarını sürekli boyamaktan sıkılmış olan kadınlar ise saçlarını kınayla boyamayı tercih eder. Çünkü kına zaman içerisinde akıp gitmez. Saçınıza yapışır ve kalır. Bu durum kadınların bir süre hoşlarına gidebilir. Ancak aradan belirli bir zaman zarfı geçtiğinde pek çok kadın bundan da sıkılır. Eğer saçlarınızı kınayla boyamayı düşünüyorsanız bunları aklınızda tutmalısınız. Saçlarınızı kınayla çoktan boyatmışsanız da renginin açılması için deneyebileceğiniz aşağıdaki yolları uygulayabilirsiniz. Peki, kınalı saç boya tutar mı? Kınalı saç açma mümkün müdür?

Kınalı saçlar ile ilgili pek çok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan en popüleri “kınalı saç boya tutar mı?”dır. Pek çok kadın bu sorunun cevabı ile üzülür. Ne yazık ki hiçbir boya markasının ürettiği boya kınaya geçemez. Pek çok kadın kınanın üzerine çeşitli boyaları uygulamayı denemiştir ancak bu işlemlerin sonucunda kına boyayı kusar. Hayalini kurduğunuz renge ulaşmak mümkün değildir.

Kınanın boya tutmadığını öğrenen pek çok kadın telaşa kapılır. Ancak buna gerek yoktur. Yeni bir boyanın saçınıza tutmasını istiyorsanız ev koşullarında veya kuaförde saçlarınızı açarak bu problemden kurtulabilirsiniz.

[reklam id=1]

Kınalı saç rengi açma işlemi işin önerilen ilk yol zeytinyağıdır. Pek çok kadında işe yarayan, kimi kadınlarda da hiç işe yaramayan bu yol denemeye değerdir. Bunun nedeni zeytinyağının saça zarar vermeyecek oluşudur. Kına açma işleminde uygulanan pek çok şey saça zarar verir. Özellikle kınanın olduğu kısımlar keçe gibi olur. Bu nedenle her kadının zeytinyağı ile saçınızı açması önerilir. Peki, zeytinyağı saça nasıl uygulanmalıdır? Zeytinyağı küçük bir cezve içerisinde çok az ısıtıldıktan sonra saça yedirilerek uygulanır. Saçın her tarafına uygulama yapılmasına özen gösterilmelidir. Ardından saça bir poşet veya eski bir havlu geçirilir. Evde saç kurutma makinesi kullanılarak saça ısı işlemi uygulanır. Bu işlem daha etkin sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bir süre sonra dinlenmeye geçebilir, iki saat sonra da saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem iki güne bir yapılabilir. Zaman içerisinde gözle görülür sonuç verilir.

Kınalı Saç Rengi Nasıl Açılır 1

Pek çok kadın limonun renk açıcı özelliği olduğunu bilir. Limon doğal saç açma yöntemlerinden biridir. Kınalı saçı açmak için de kullanılır. Evde, temiz ve kullanmadığınız bir sprey içerisine limon suyu ve normal suyu karıştırınız. Gün içerisinde, evden çıkarken saçlarınıza bu karışımı sıkınız. Limonun etkisini gösterebilmesi için saçlarınızın güneş görmesi gerekmektedir.

Kınalı Saç Rengi Nasıl Açılır 2

Kimi saçlar da doğal yollar ile kınadan bir türlü kurtulamaz. O zaman yapılacak tek şey vardır. Kimyasal da olsalar saç açıcılar kullanılmalıdır. Oksidan özellikli olan saç açıcıları, pek çok kadının yaz gelirken kullandığı ürünlerdir. Bu ürünler ile saçınızı açabilirsiniz. Piyasada, pek çok saç açıcı vardır. Bunların kimileri boyalı kimileri boyasız saçlar içindir. Satın alırken üzerindeki yazılara dikkat etmelisiniz.

Kınalı Saç Rengi Nasıl Açılır 3

Birkaç kadının yorumuna göre kozmetik marketlerinden satın alınan açıcılar da işe yaramayabilir. Böyle durumlarda mutlaka bir kuaföre danışmak gerekir. Pek çok kuaför bu işin altından kalkabilir. İsterseniz bir kuaföre saçınızı açtırabilir. İsterseniz de saçlarınızı kestirebilirsiniz. Eğer kına saçlarınızın ucunda ise hiçbir işlem uygulamadan kınanın olduğu yerleri kestirin. Zira kınadan kurtulmaya çalışırken saçlarınızı çok fazla yakabilirsiniz.

11 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.