Kırık Fön Modelleri: Kırık Fön Nedir, Nasıl Çekilir, Evde Kolay Kırık Saç Fönü

Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son yıllarda kırık fön saç modelleri oldukça popülerdir. Saç renginin ve modelinin daha çok belirginleşmesini sağlayan kırık fön uzun, orta boy ve kısa her saça uygulanabilir. Kırık fön nedir diye merak edenler varsa konumuzun başında bu sorunun cevabını paylaşalım. Saçların uçlarına uygulanan dalgalı ve bukleli bir fön çeşididir. Bu uygulamanın en önemli özelliği saçlarda doğal görünümlü bukleler oluşturulmasıdır. Bu uygulamayı kuaförde yaptırabileceğiniz gibi isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Kırık Fön Modeller

Kırık fön modelleri evde de rahatlıkla yapılabilir, bunun için kırık fön nasıl çekilir bunu bilmeniz gerekmektedir. Evde kırık fön çekmek için uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem mevcuttur. İlkinde saçı küçük tutamlar halinde ayırarak ince bir fırça ile çevirmeniz gerekmektedir. Sonrasında saça yanlamasına fön çekilerek istenen şekil verilir. Bu yöntem biraz zor olduğu için herkes evde kendisi yapamayabilir. Diğer yöntem ise saç maşası kullanmaktır. Saç maşası ile kısa sürede ve çok kolay bir şekilde saçlarınıza kırık fön yapmanız mümkün.

Kırık Fön Kısa Saç Modelleri

Kırık fön kısa saç modelleri arasında en popüler olanlar küt, bob ve lob saç modelleridir. Bu tarz kesilmiş saçlara yapılan kırık fön sayesinde saç modelinin tüm çekiciliği göz önüne çıkmaktadır. Son dönemlerde saçların tek tarafına kırık fön yapılan kısa saç modelleri de sıkça kullanılmaktadır.

Kırık Fön Saç Modelleri

Kırık fön saç modelleri daha havalı ve modern göründüğü için her yaştan bayanın favorisidir. Uzun saçlarda ortadan ayrılmış salık kırık fön saç modellerinin yanı sıra at kuyruğu ve topuz yapılan modeller de mevcuttur. Saçlarda oluşan doğal bukleler nedeni ile orta boy saçlara da kırık fön çok yakışmaktadır.

Kısa Saç Kırık Fön Modelleri

Kırık saça uygulanan fön modelleri saçların uzunluğuna göre farklılık göstermektedir. Asimetrik kısa saç kesimlerine kırık fön ile iri dalgalar yapılarak çok havalı saç modelleri elde edilebilir. Çok kısa saç modellerinde ise kırık fön pek hoş durmayacağı için tavsiye etmiyoruz. Kısa saç kırık fön modelleri arasında küt kesim saçlar daha çok ön plana çıkmaktadır.

Kısa Saça Kırık Fön Modelleri

Saçlarında bu modeli kullanmak isteyenler, kırık fön kullanımı nasıldır? diye merak edebilirler. Kırık fön normal uygulamadan biraz farklıdır. Genelde maşa kullanılarak saçlara yapılan bukleler şeklindedir. Uygulama sonrasında biraz saç spreyi kullanarak yapılan modelin kalıcılığı arttırılabilir. Son dönemlerde birçok kısa ve uzun saç modelinde kırık fön uygulandığını görmekteyiz.

 

16 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...