Kısa Katlı Saç Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 27 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Son dönemin popüler saç kesimi kısa saç kesimleridir. Pek çok farklı model içerisinde katlı olan saç modelleri oldukça rağbet görür. Çok cesur modeller olduğu gibi çok kullanışlı modeller de bulunmaktadır. Katlı kısa saç kesiminin tercih edilme nedeni kısa saçın sağladığı havalı görüntünün perçinlenmesini sağlamaktadır. Kısa katlı saç kesim modelleri, saçınız kolay şekilde alıyorsa kolaylıkla kullanılabilir. Kısa katlı saç kesimi nasıl yapılır? Katlı kısa düz saç kesimi kolay kullanılabilir mi?

Kısa katlı saç kesimi dendiğinde akla ilk gelmesi gereken saç kesimi pixie saç kesimidir. Pixie saç kesimi son birkaç yıldır modanın kalbinde yer almaktadır. Pixie saç kesiminde saç erkeklerin saçları kadar kısaltılır. Küt bir kesim yerine katlı kesim tercih edilir.

Kısa Katlı Saç Kesimi 1

Pixie saç kesimi tercih edenlere genellikle marjinal bir görüntü kazandırır. Çok cesur bir saç kesimidir. Ne kadar beğenilirse beğenilsin tercih eden kişi sayısı her zaman küçük bir kesimdir. Özellikle Hollywood ünlülerinin bir çocuğunun gözdesi iken Türkiye’deki örnekleri sayılıdır. Pixie saç kesimi çok özgür bir saç kesimidir. Pek çok modeli bulunmaktadır. Pek çok kadının çocukluğuna geri dönmesini sağlamaktadır.

Kısa Katlı Saç Kesimi 2

Kısa katlı saç kesimlerinin biraz daha az cesur olanları da mevcuttur. Kısa saç cesaret gerektirir. Saçın taşınması uzun saça göre daha zordur. İyi bir bütünlük için tarzınız ve fiziğinizle de uyuşması gerekmektedir. Bob saç kesimi küt kesim bir kesimdir. Saçlar omuz hizasının üzerinde kesilir. Bu saç kesimini biraz daha alımlı hale getirmek için katlı hale getirilebilir. Saçın yüze yakın olan kısımları katlandırılır. Küt saç kesimi kadınları kendinden daha emin gösterirken katlı saç kesimleri daha çekici kılmaktadır.

Kısa Katlı Saç Kesimi 3 Kısa Katlı Saç Kesimi 4

Kısa katlı saç kesimlerinde dikkat edilmesi gereken saçın çok katlı olmasından kaçınmaktadır. Saç çok katlı olduğu taktirde kullanması zorlaşır. Elinizde olmadan kabarmaya başlar. Az kat her zaman daha iyi görünmenizi sağlar. Katlı saçın kesimi küt saça göre daha zordur. Bu nedenle güvendiğiniz bir kuaföre saçınızı kestirmeniz çok büyük önem taşımaktadır.

Kısa Katlı Saç Kesimi 5 Kısa Katlı Saç Kesimi 6 Kısa Katlı Saç Kesimi 7 Kısa Katlı Saç Kesimi 8

27 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...