Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Her yaştan insan dağınık topuzun kendine hissettirdiği rahatlık hissini sever, saçları hangi uzunlukta olursa olsun dağınık topuza sahip olmak ister. Özel günlerin kurtarıcıları olarak bilinen dağınık topuz modellerinin uzun saçlarla yapıldığı bilinir. Ancak bu saç modelinin hem gece hayatındaki hem de günlük hayattaki versiyonları iki şekilde de hayat kurtarır. Bu nedenle kısa saç dağınık topuz modelleri yapılışı, kısa saçlı kadınların dikkatini çekecektir. Pek çok kişinin hayran olacağı kısa dağınık topuz saç modellerini elde etmek sandığınızdan daha kolaydır.

Kısa saç dağınık topuz modellerinde dikkat edilecek birkaç küçük şey mükemmel bir topuzunuz olmasını sağlar. Kısa saç dağınık topuz modelleri 2017 yılında da öncekiler kadar popüler olduğu için kısa saça sahip herkes özellikle kısa saç örgülü dağınık topuz modellerini yapmayı öğrenmelidir.

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 1

Kısa saçta size dağınık havayı verecek olan topuzunuz değildir. Kendi tarzınıza hitap edecek fazla şık olmayan bir topuz yapmalısınız. Bu kısa saçlarınızın etrafa dağıldığı bir topuz da sarılmış bir topuz da olabilir. Önemli olan sımsıkı bir görüntüye sahip olmamasıdır.

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 2Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 3

Kısa saçta dağınık topuz yapmanın çok beğenilen iki yolu vardır. Bunlardan ilki öndeki saçlarını kullanarak dağınık bir saç modeli elde edebileceğiniz yoldur. Saçlarınız kısa olduğu için topuz yerine tüm saça odaklanmak gerekir. Kabarıklığı alınmış saçınızdan tutamlar çıkararak, üstteki saçlarınızın yüzünüze yakın bir şekilde yanlardan salınmasını sağlayarak dağınık bir topuz elde edebilirsiniz.

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 4 Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 5

Kısa saçta dağınık topuz yapmanın bir diğer olu ise örgülerden geçer. Saç örgülerinin topuzlara yakışmadığını kimse iddia edemez. Örgüler sayesinde bir topuz daha şık olabileceği oldukça bohem bir hal de alabilir. Dağınık topuz yapmak isteyenlerin tercihi genellikle Hollanda örgüsü gibi örgülerdir. Yani genişletildiğinde biraz daha üç boyutlu bir hal alan örgüler. Etraftan çıkaracağınız birkaç tutam ve büyük örgüler sayesinde bohem topuzlar elde edebilirsiniz. Büyük olması için ensenizde yapacağınız bir topuza, örgüler ekleyin. Bu örgüleri olabildiğince gevşetin. Kulağınıza yakın yerlerden de küçük saçlar çıkartın. Bu şekilde kolaylıkla dağınık bir topuz elde edebilirsiniz.

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 6 Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri 7

1 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...