Kısa Saç Ombre Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç uçlarındaki ışıltılara ombre adı verilir. Uzun saçlara uygulanabilen bir model olduğu gibi ombre kısa saç modellerine de uygulanabilir. Saçların daha doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayan uygulama, aynı zamanda gölgeli bir görünüm de verir. Saçın uç kısımlarının açık ya da koyu renklere boyanması olarak düşünülebilecek olan ombrede ışıklandırma hanımların en çok ilgisini çeken ayrıntıdır.

Ombre Nasıl Yapılır?

Dipten uca doğru açılan tonlarda giden ombre kısa saç modelleri dip kısımlara atılan renkli balyajlarla da yapılabilir. Uca doğru yaşanan renk açılmalarında keskin bir çizginin oluşumunun engellenmesi saça doğal bir görünüm kazandırır. Üst kısımların koyu kaldığı ve aşağılara inildikçe rengin açıldığı modelde kısa saç uygulamaları saçın bir tarafının uzun bırakıldığı kesimlerde kendini daha net gösterecektir.

Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diplerden uçlara doğru gelirken kullanılacak renklerin kontras olarak belirlenmesi görünüm üzerinde olumlu katkılar sağlar. Kısa saç ombre tonları dendiğinde akla ilk olarak daha ışıltılı ve rengarenk tercihler gelir. Yerli ve yabancı sanatçıların sıkça kullandığı bu yöntem ülkemizde de beklenen ilgiyi görmüştür. Ombrenin en önemli ayrıntısı saç uçlarının güneşte kendiliğinden açılmış hissinin yaratılabilmesidir. Saçların boyanmamış ve boyalı kısımların sadece uçlara akmış olarak algılanması da ombre uygulamasıyla sağlanabilir.

Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 1 Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 2

Özellikle kendine güvenen, farklı görünmekten hoşlanan, iddialı seçimleriyle adından söz ettiren, cesur ve modern kadınlar tarafından tercih edilen ombre modelleri kısa saç kesimlerinde de rahatlıkla uygulanabilir. Maviden mora, pembeden yeşile kadar farklı renklerle uygulanabilecek olan ombrede temel özellik olan geçişlerde doğal bir görünüme her zaman önem göstermek gerekir. Başarılı bir sonuç için her saça ve her tene farklı renklerin uygulanması gerekir. Ombrede koyu renklerin nerede bittiği ve renkli kısmın nerede başladığı anlaşılmamalı, özellik saçın dalgaları içinde kaybolmalıdır.

Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 3 Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 4 Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 5 Ombre Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 6

9 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...