Kısa Saç Topuz Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 2 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kadınlar, kendilerini daha güzel hissedebilmek ve dolayısıyla da özgüvenini sağlayabilmek için saçlarının modellerine büyük bir önem vermektedir. Saç modellerinin de her sene daha da değişmesi ile birlikte oluşan saç modası, özellikle kadınlar tarafından son derece büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Birçok kadın uzun saç modellerini tercih etse de, hatırı sayılı kadın tarafından kısa saç modelleri de tercih edilmektedir.

Kısa Saç Topuzu Modelleri ve Yapılışları

Kadınların kısa saç kestirmek istemesi ile birlikte birbirinden farklı hususlara dikkat etmesi de gerekmektedir. Kadınlar genellikle uzun saç ile özdeşleştirilmiş olsa da, son yıllarda oldukça tarz ve şık duran kısa saç modelleri de söz konusudur. Böylelikle kadınlar kısa saç modelleri ile de hayal ettikleri görünüme kavuşabilme olanağına sahip olabilmektedir. Kısa saç modelleri topuz yaptırıldığında da son derece şık olmakta ve böylelikle herkes tarafından oldukça da beğenilmektedir.

Kısa saç modellerine topuz yapılabilmesi için öncelikle kişilerin bu konuda gerekli pratiğe sahip olmaları da gerekmektedir. Kısa saça model vermek, uzun ya da orta saç modellerine göre daha zor ve komplikedir. Bu konuda birtakım materyallerin kullanılması gerekebilmektedir. Her kısa saç modeli, herkese yakışmayabilmektedir. Bunun için öncelikle kişilerin yüz tiplerine uygun olacak kısa saç modelini kestirmeleri gerekmektedir. Bu saç modeli için uygulanacak olan çok sayıda topuz modeli de söz konusudur.

Kısa Saç Topuz Modelleri 1 Kısa Saç Topuz Modelleri 2

Şekil verme açısından zor olsa da, kısa saç modellerine dağınık topuz modelini yapmak oldukça kolay olmak ile birlikte sonuçları da son derece şık olmaktadır. Birkaç toka, topuz fırçası ve saç şekillendirici sprey ile birlikte kısa süre içerisinde oldukça güzel ve tarz dağınık topuz modelleri ortaya çıkarılabilmektedir. Son yıllarda ortaya çıkan ve adeta bir furya haline dönüşen yarım topuz modelleri de, yine kısa saçlı kadınlarda son derece şık görülmektedir. Kişiler evlerinde birkaç dakika içerisinde bu modeli oldukça kolay bir şekilde yapabilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 3 Kısa Saç Topuz Modelleri 4

Günlük kullanımların yanı sıra, gece davetlerinde de şık bir görünüme sahip olmak isteyen kısa saçlı kadınlar için de oldukça farklı topuz modelleri bulunmaktadır. Kısa saç modelleri topuz açısından zor olmasına karşın, birkaç teknik ile bu gibi modeller elde edilebilmektedir. Ense topuzu da, yine kısa saç modeline sahip olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Rahat bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda uzun saatler boyunca herhangi bir bozulma olmadan da kullanılabilmektedir. Böylelikle kadınlar şık davetlerde ve özel gecelerde kendilerini adeta prenses gibi hissedebilmekte ve uzun saatler boyunca bu hissi yaşayabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 5 Kısa Saç Topuz Modelleri 6

Kuaföre gitmek yerine, kadınlar kendi evlerinin imkânları doğrultusunda da topuz yapabilmektedir. Saçın her iki yanından yapılan balıksırtı, uç kısımlarından birleştirilerek pratik bir hareket ile oldukça genç ve çok bir görünüme sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda saçın alt bölümlerinin örülüp, ince bir lastik toka ile tutturulması ile de topuz yapılabilmektedir. Bu gibi birbirinden farklı topuz modelleri ile birlikte kadınlar kısa saçlara sahip olmasına rağmen gün içerisinde hemen her ortamda kendilerini iyi hissedebilmektedir. Son zamanlarda yapılan topuz modelleri, kadınların kısa saç modellerin dolan ilgilerini de arttırmaktadır. Katlı ya da kartsız olarak kesilen kısa saç modelleri, kolay bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra kadınların daha genç bir görülüme sahip olmasını da sağlamaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da özellikle orta yaşlı kadınlar, saçlarını kısa kestirmeyi tercih etmektedir. Böylelikle hem bakımı daha kolay olmakta hem de kendilerini daha iyi hissedebilme olanağına da sahip olabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 7 Kısa Saç Topuz Modelleri 8 Kısa Saç Topuz Modelleri 9 Kısa Saç Topuz Modelleri 10

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...