Kıvırcık Erkek Saç Modelleri: Kıvırcık Saçlı Erkekler İçin Uygun Saç Modelleri Hangileri?

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saçlar erkekler için çok önemlidir. Erkekler havalı saç tiplerinden hoşlanmaktadırlar. Bu nedenle kendilerine en uygun modelleri seçerek bu model ile havalı bir tarz yaşamaya çalışırlar. Bu anlamda kıvırcık saç modelleri erkek için seçimi zor olan modellerdir. Kıvırcık saçlar genelde kadınlarda daha kolay şekil alabilen saç modeli iken, erkeklerde ise kıvırcık saçlar genelde zordur. Çünkü erkekler saçlarını genelde kısa olarak kullandığı için kıvırcık saçlara şekil vermek zordur.

Erkek kıvırcık saç modelleri hem kısa hem de uzun olarak kullanılabilmektedir. Bu seçim kişiye bağlı olarak hem yüz tipine hem saç rengine hem de ten rengine göre değişmektedir. Kıvırcık saçlar hacim yönünden iyi olsa da bu saçlara şekil vermek çok zordur. Bu saç tipi ile ilgili çok fazla seçenek olmasına rağmen, kıvırcık saçlı erkekler hangi modeli seçeceği ile ilgili zorluk yaşamaktadırlar.

Kıvırcık saçlı olan kişilerin en büyük avantajı, saçlarının sürekli olarak hacimli olmasıdır. Bu nedenle kısa kıvırcık saç modelleri erkek için önemlidir. Çünkü saçlarda dökülme yaşansa bile kıvırcık saçların hacimli olmasından dolayı seyreklik belli olmaz. Bu gürlüğü bulabilmek için en doğru saç modelinin seçilmesi gerekmektedir.

Kıvırcık Saç Modelleri Nelerdir?

Kıvırcık saç kesim modelleri erkek için en uygun modellerden biri undurcet modelidir. Bu modelde arka ve yan kısımlar tıraşlanmaktadır. Böylece saçların gürlüğü daha fazla belli olmaktadır. Bu da yüzün daha zayıf olmasını sağlamaktadır. Yan ayrım modeli, kalın telli saça sahip olanlar için en doğru modellerden biridir. Bir diğer model alan kaküllü saç kesim modelinde saçların ön kısmında uzun ve kısa olan kısa perçemler yer almaktadır. Geriye doğru kıvırcık saç modelleri ise kıvırcık saçların hacimlerini kontrol altına almak için kullanılan modeldir.27 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...