Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 20 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Bazı saçlara sahip olmak ayrıcalıktır. Bunların başında gelen ise kıvırcık saçtır. Ama tüm saçlar da olduğu gibi kıvırcık saç için de geçerli kurallar vardır. Öncelikle yüz hatlarınız kıvırcık saçınıza uygun olmalıdır. Çünkü ona uygun şekiller vereceğinizden ona uygun kesimler yaptırmalısınız. Kıvırcık saçlara hacim vermek zor olduğundan dolayı saçlarınızı sağlıklı uzatmalısınız. Ve böylelikle kıvırcık saçlar sizi olduğunuzdan daha çekici gösterecektir. Sitemizde kıvırcık saç kesimi modelleri hakkında birçok bilgi vereceğiz.

Böylelikle kıvırcık saçlara sahip olan herkes rahatlıkla hangi tür modelleri nasıl kullanabileceklerini daha kolay bir şekilde öğrenmiş olacaktır. Kıvırcık saç sayesinde birçok modele sahip olursunuz. Örneğin sabahları uğraşmak istemediğiniz saçınızla bir köpük yardımıyla dalgalarına şekil verip şık bir stile sahip olabilirsiniz. Aşağıda da görüldüğü üzere kısa sürede tarz bir modele ulaşmak sizin için çok kolaydır.

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri 3

Kıvırcık Saça Şekil Verme Yolları

Genelde tüm kızların istedikleri saç modelleri arasında olan kıvırcık saç son günlerde çok fazla rağbet görmeye başlamıştır. Fakat büyük küçük tüm bayanların kuaförlerde istedikleri modeller arasında olan bu saç modeline bakmak ve şekil vermekte zorlandığı saç şeklidir. Bizler bu yazımızda sizin için kıvırcık saç kesimi modelleri nasıl olur onu araştırdık ve sizlere yardımcı olmak için birkaç fikir vereceğiz. Kıvırcık saç kesimleri ile kullanılan modeller sizin saçlarınız üzerinde aynı sonucu vermeyebilir. Bunun nedeni de herkesin yüz şeklinin yapı olarak farklı olmasıdır. Eğer yüzünüz oval ise kıvırcık saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri 1

Eğer yüzünüz yuvarlak ve ya kalp şeklinde ise yüzünüzün kenarından sarkan bukleler size daha fazla uyacaktır. Fakat yüzünüz normalden biraz uzun ise çenenize kadar inen bukleleri tercih edebilirsiniz. Modeli olduğu kadar bakımı da zor olan kıvırcık saçlarınızın kabarmasınız istemiyorsanız besleyici bir krem ve ya serum da kullanabilirsiniz. Banyodan sonra kullanacağınız bu kremi saçınıza sürdükten sonra bekleyin ve hiç dokunmayın. Eğer saçlarınızın kabarık gözükmesini istiyorsanız kıvırcık saçlarınıza katlı bir model uygulayabilirsiniz. Bu katlı kesimi saçınızın altından üstüne doğru yapmanız istediğiniz modeli sağlar. Böylelikle siz de kendi tarzını oluşturabilir ve istediğinize kavuşabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri 2

20 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...