Kıvırcık Saç Toplama Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 19 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Herkes mutlaka ve mutlaka bilir ki bakımı ve yapılışı yani model verilmesi en zor saç şekli kıvırcık saçtır. Doğuştan kıvırcık saçlı olanlar için saç bakımı ve saç modelleri büyük sorun teşkil eder. Onlar kendilerine en uygun olan modeli ve saç bakım ürünlerini bulmak için herkesten fazla daha fazla zaman harcarlar. Bu noktada da pratik kıvırcık saç modelleri nasıl yapılır sorusu devreye girer. Tabi ki kıvırcık saçın görünümü muhteşemdir ama eminiz ki kıvırcık saçlılar bakımın zorluğundan yıldıkları için saçın görünümünden vazgeçecek hale gelmişlerdir.

Kıvırcık saçları toplamaya çalışırken neleri göz önüne almalıyız peki haydi gelin hep beraber bunlara bir göz atalım. Kıvırcık saçın kendine ait bir şekli vardır, zaten adından da belli olduğu gibi. Ama kıvırcık saçı bir bağlama tokasıyla sıkı sıkıya bağladığınız da saçın bir yerinde kat izi olmasına sebep olmuş olabilirsiniz.

Ve eğer böyle bir hataya düşmüşseniz anlayacaksınız bundan ne kadar uzak durmanız gerektiğini çünkü kıvırcık saçta kat izini yok etmek imkansıza yakın zordur. Ya bütün saçınızın tamamını fönlemelisiniz yada hepsine tekrardan kıvırcık şekil vermek için maşa tutmalısınız. Bir kısmını sadece maşayla düzeltmeye çalışabilirsiniz fakat bu çok zordur. Bu yüzden sıkı bağlama tokaları yerine gevşeklerle veya ufak lastiklerle veya da kalemle toplayabilirsiniz saçınızı, fazla sıkmadan tabii.

Kıvırcık Saç Toplama Modelleri 1

Kıvırcık Saçlar Nasıl Toplanır?

Kıvırcık saç topuz için ideal bir saç tipidir. Genelde bütün kıvırcık saçlılar pratik kıvırcık saç modelleri nasıl yapılır, sorusunun cevabının peşindedirler. İşte topuz bu modellerden biridir. Kıvırcık saçlar yapıları gereği hacimli olduklarından dolayı kolay topuz halini alırlar ve tekrar hacimli görünümlerinden dolayı topuzla beraberken sizi oldukça hoş bir görünüme sokarlar.

Kıvırcık Saç Toplama Modelleri 2

Bu yüzden kıvırcık saçlara sahipseniz günlük kullanımınız da sık sık topuzlara yer vermelisiniz. Hem kolay hem rahat hem de sizi güzelleştiren bir çözümdür kıvırcık saçlılar için topuz. Bunlara ilave olarak kıvırcık saça sahip bayanlara bir tavsiyemiz daha olacaktır ki o da kesinlikle saçlarını kısa kestirmemeleridir. Çünkü kısa ve kıvırcık saç sizin kâbusunuz olabilir. Kabarır, şekil almaz, güzel görünmez ve saçınızı sertleştirir. Aman diyelim televizyonda gördüğümüz aktrislere kanıp saçımızı kestirmeyelim.

Kıvırcık Saç Toplama Modelleri 3

20 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...