Kıvırcık Saçlara Yakışan Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç rengi seçiminde ten renginin yanında önemli olan bir diğer nokta da saçların doğal şeklidir. Saçın yeni rengini tam anlamı ile yansıtması açısından önemli olan bu saç şekillerinden bugün kıvırcık saç şekillerini ele alacağız. Saç renklerine geçmeden önce kıvırcık saçların normal düz ya da dalgalı saçlara göre daha zor boya tuttuğu ve bu nedenle çok fazla renk seçeneği uygulanmadığının altını çizmek istiyoruz. Bu hatırlatmanın ardından kıvırcık saçlara yakışan saç renklerine geçebiliriz.

Kıvırcık saç şekline sahip bayanlar, ten renklerine uygun her tür rengi kullanabilir. Ancak kullanacakları rengin tonunu iyi seçmeleri gerekir. Kıvırcık saçlar genelde kabaran, tellenen ve sürekli saç şekillendirici kullanılması gereken saçlardır. Yeni bir saç rengi denemek isteyen kıvırcık saçlı bayanlar, seçimlerini yaparken saçlarının bu özelliklerini göz önüne alıp ona göre bir seçim yapmalı. Özellikle sürekli saç şekillendirici kullanma aşamasını atlamamalı, saçları yıpratmadan fazla açmadan doğal renkler elde edebileceği tonu seçmeli.

Kıvırcık Saçlara Yakışan Saç Renkleri 1

Esmer için Kıvırcık Saç Renkleri

Esmer ve kıvırcık saç şekline sahip olan bayanlar, saç renklerinde çok radikal değişiklikler yapamaz. Bunu yapmaya kalktıklarında hem tenleri ile uyumlu renk tonunu yakalayamaz hem de saçlarına zarar verebilirler. Bunun için doğal saç tonlarında ya da 1-2 ton açık tonlarında boyama yapabilirler.

Esmer için Kıvırcık Saç Renkleri

Esmerler için ideal saç rengi tonlarından olan karamel, kıvırcık saçlar için de idealdir. Yıpranmamış ve kolay boya tutan kıvırcık saçlarda karamel tonları denenebilir.

Açık Tenliler için Kıvırcık Saç Renkleri

Açık tene sahip bayanlar, ten renkleri gibi açık renk saç boyalarını kullanabilirler. Her saç şeklinde olduğu gibi kıvırcık saç şeklinde de uyumlu olan açık sarı ya da kumral tonları kullanılabilir.

Açık Tenliler için Kıvırcık Saç Renkleri
Açık renk tenlere uyan küllü renkler, kıvırcık saç modelleri için de geçerlidir. Sevimli bir saç şekli olan kıvırcık ile birleşince daha hoş bir görüntüsü olan küllü saç renkleri, son dönemlerde bayanların en sık tercih ettiği renkler arasında.

Açık Tenliler için Kıvırcık Saç Renkleri 1

Buğday Tenliler için Kıvırcık Saç Renkleri

Buğday tenli bayanlar kıvırcık saçları için kumral ve karamel tonlarını tercih edebilir. Işıltılı renk tonları kıvırcık saç şekillerinde daha anlamlı olup diğer şekillere göre daha fazla rengini belli etmesini sağlar.

Buğday Tenliler için Kıvırcık Saç Renkleri

Açık tenli ve kıvırcık saç şekline sahip bayanlar, saçlarına ombre uygulaması yapıp farklı bir stil de oluşturabilir. Bunu saç aralarında tutam tutam olarak da yapıp saçlarını renklendirebilirler.

18 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...