Kız Saç Modelleri: Kız Çocukları İçin 15 Farklı Saç Modeli Fikirleri ve Önerileri

Yayınlanma Tarihi: 15 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Uzun ve güzel saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Bu hayal çocukluk çağlarından başlar. Çizgi filmlerde gördükleri uzun saçlı prensesler ya da güzel çizgi film karakterlerine özenen küçük çocuklar, kendilerinin de aynı şekilde uzun ve güzel saçları olmasını isterler. Genelde anneler de çocuklarının bu isteklerine kayıtsız kalmayıp saçlarını kestirmeden uzatırlar.

SModelleri Kız

Uzun saçları olan kızların saçları için en ideal modeller örgülü ve topuzlu saç modelleridir. Saçların uzunluğu, kesimi kadar genel yapısı da uygulanmak istenen saç modelinin seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Saç yapısına göre saç modelleri şu şekildedir…

Kız saç modelleri dalgalı: Dalgalı saçlar, hem düz, hem de kıvırcık saç yapısına uygun saç modellerine uyum sağlar. Dalgalı saçlarda örgülü saç modelleri ya da topuz modelleri kullanılabilir.

Kız saç modelleri düz: Düz saç yapısına sahip kızlar hemen hemen her saç modelini kullanabilir. Düz saçlara en çok yakışan kız saç modelleri salık modellerdir. Tam salık bırakılan ya da yarı bağlı saç modelleri, düz saçlar için idealdir.

Kız saç modelleri kıvırcık: Kıvırcık saçlı kızlar için en ideal saç modelleri, topuz modelleri ya da örgülü saç modelleridir. Bırakıldığında kabarma ve dolaşmaya neden olan bu saçların tamamının derli toplu olması için bağlanması ya da topuz yapılması gerekir.

Kız Çocuk SModelleri

Kız çocuklar için saç modelleri uygulanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, minik bireyin rahat edebileceği saç modelleri olmasıdır. Hem çocukların rahat edebileceği, hem de saçlarının derli toplu kalacağı modeller, okul için de kullanılabilir. Kız çocukları için en ideal saç modelleri topuz ve örgülü saç modelleridir.

Genç Kız S Modelleri

Günümüzde en yaygın uygulanan genç , kız saç modelleri örgü teknikleri ile hazırlanan saç modelleridir. Genç kızların sıklıkla uyguladığı örgü teknikleri hollanda örgüsü ve mısır örgüsüdür. Bu iki örgü tekniği ile saçların tamamı ya da bir kısmı örülerek çok hoş ve havalı saç modelleri oluşturulabiliyor.

Genç Kız Okul SModelleri ve Yapılışları 

Okulan giderken uygulanan saç modelleri ile günlük kullanılan saç modelleri farklıdır. Okula giderken uygulanan saç modelleri daha kısa sürede yapılan basit ancak şık saç modelleridir. Saçın tamamının ya da büyük bir kısmının toplanmasını sağlayan bu saç modelleri, gün içinde de genç kızların rahatça hareket etmesini sağlar. Okula giderken uygulanabilecek genç kız saç modelleri topuz, örgü, yarım topuz, atkuyruğu ya da ensede bağlı saç modelleridir.

 15 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...