Kızıl Saç Renkleri Ve Tonları Kılavuzu 2017

Yayınlanma Tarihi: 21 Ekim 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç renginizde bir değişiklik yapmaya karar verdiniz ve bu değişiklik için kızıl tonlarını tercih edecekseniz, yazımıza mutlaka göz atın… Doğru tonun seçimi ile göz kamaştıran bir güzelliğe kavuşmayı sağlayan kızıl saç renkleri seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve kızılın en güzel tonlarını sizler için derledik. Sözü daha fazla uzatmadan birbirinden özel kızıl tonlarını paylaşmak istiyoruz.

Kızıl saç modelleri hangi kesim olursa olsun, kadınlara farklı bir hava katar. Dişiliğini ön plana çıkarmak isteyen, özgür ve asi ruhunu saç rengi ile de yansıtmak isteyen bayanlar için bu renk son derece idealdir.  Kızıl saç rengi tonu seçiminde uygulama yapılacak olan bayanın ten rengi ile kızılın tonunun uyumu çok önemlidir. Şimdi sıra ile ten rengine uygun kızıl tonlarını tek tek inceleyelim.

Koyu cilt tonuna uygun kızıl tonları: Koyu ten rengine sahip olan bayanların saç rengi seçiminde çok fazla seçenekleri yoktur. Kızıl tonları olarak kırmızı renk bu cilt tonuna uygun değildir. Kahve, kestane ve kumral renk tonları ile kızılın karışımından elde edilen saç rengi bu cilt tonları için idealdir.


Açık cilt tonuna uygun kızıl tonları: Açık renk cilde sahip olanların soluk görünmemesi için canlı tonlarda saç renkleri uygulaması gerekir. Parlak bakır, canlı çilek rengi ya da kırmızıya yakın kızıl açık tenli bayanlar için idealdir.


Orta cilt tonuna uygun kızıl tonları: Buğday ten rengine sahip bayanlar kızıl tonlarını seçerken açık kızıl kahve saç rengi ya da kumralımsı kızıl tonlarını kullanmalıdır. Bu renkler cilt rengini daha fazla belli edecek ve çok hoş duracaktır.


Kızın en çok kullanılan ve beğenilen tonlarından olan koyu kızıl saç, tek renk olarak da farklı renk tonları ile birlikte de kullanılabilir. Koyu cilt rengine sahip bayanlar bu özel rengi kullanırken aralara daha açın tonlarda kızıllar ya da koyu kahveler ile ışıltı verebilir. Açık tenli bayanlar ise koyu kızıl rengi kırmızı ışıltılar ile kullanabilir. Bunun dışında açık tenli bayanların koyu kızılı tek renk olarak kullanmaları önerilmez.

21 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...