Kızıl Saç Tonları ve İsimleri

Yayınlanma Tarihi: 26 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kızıl saç rengi herkesin hayallerini süsleyebilecek bir saç rengidir. Ne kadar çok aykırı bir renk olarak görünse de diğer saç renkleri ile karıştırıldığında ortaya çok güzel saç renkleri çıkmaktadır. Bu saç renkleri ile aykırı, biraz farklı ve sevimli olmayı başarabilmek mümkündür. Kızıl saç renkleri tonlarına göre isimlendirilir. İlk çıktığında ham olan bu kızıl rengi her insanın kullanabileceği tonlara çevrilmiştir.

Kızıl saç renginin kendi çok alevli bir renktir. Yanar döner ve bambaşka bir havası vardır. Kızılın ham halini kullanan kadınlar da vardır ancak çok cesur bir renk olması ve yapay durması nedeni ile bu renkten çekinenlerin sayısı çok fazladır.

Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 1

Kızıl tonlarının en doğalı kızıl kahve saç rengidir. Kızıl ile kahverengi çok yakın renklerdir. İkisinin birleşimi ile birlikte kızılın alevli havası biraz söndürülür ve saç biraz daha koyu bir hal alır. Ancak kızılın varlığı baskındır.

Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 2

Koyu kızıl saç rengi kızıl kahveden sonra en çok rağbet gören renklerden bir tanesidir. Kızılın o parlayan hali bu saç renginde kaybolmuştur. Saç rengi koyulaşmıştır ancak hala saf kızıldır. Bu nedenle hala dikkat çekicidir ancak kullanımı daha kolaydır.

Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 3

Çikolata kızıl saç rengi, kızıl saç renkleri içerinde en rahat kullanılan saç renklerinde bir tanesidir. Bu kez hayli koyu bir kahverengi ile birleşen kızılın etkisi azaltılmıştır. Çikolata kahve saç renginin parlaklık kazandığı içerisinde de kızıl yansımalar bulundurduğu bir renk halini almıştır.

Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 4

Kızıl saç renklerinin biraz daha sarıya dönükleri de vardır. Bunlar genellikle turuncu ile karıştırılabilmektedir. Kayısı kızılı saç rengi kızıl ile turuncu arasında yer alan çok sıcak bir saç rengidir. Kızılın o ateşli havası kaybolmuş yerin. Biraz daha turuncuya bırakmıştır ancak kızılın yansımaları izlenebilmektedir.

Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 5 Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 6

Vişne kızılı saç rengi kızıl saç renginin en cesur tonlarından bir tanesidir. Pasparlak bir kızıl kalmamıştır. Kızılın tonu biraz koyulaştırılmıştır. Ancak hala kızıl olduğu apaçıktır. İçerisinde parıltılar bulundurur. Bu saça sağlıklı bir görünüm verirken dikkatleri de üzerine de çeker.

Kızıl Saç Tonları ve İsimleri 7

26 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...