Krepe Balyaj Nedir, Nasıl Yapılır, Fiyatları, Çeşitleri Ve Kimlere Yakışır?

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Krepe balyaj son yıllarda oldukça popülerdir. Saçlara daha parlak ve canlı bir görünüm kazandıran bu uygulamayı bayanlar sıkça denemektedir. Saçların renginin dipten uçlara doğru açılması, yani diplerin koyu uçların ise daha açık renklerde olması krepe balyaj olarak adlandırılır. Bu uygulamanın diğer adı ise ombredir ve sadece ülkemizde değil tüm dünyada kullanımı oldukça yaygındır. Krepe balyaj nedir bunu öğrendiğimize göre balyajlı saç modellerine göz atabiliriz.

Krepe Balyaj

Boyalı ya da doğal renginde olan her türlü saça krepe balyaj yapılabilir. Bu uygulama çoğu zaman röfle ile karıştırılsa da balyaj saçlarda doğal bir görünüm sağlamaktadır. Her uzunlukta saça bu işlem uygulanabilir. Saçlarında farklı bir görünüm oluşturmak isteyenler, krepe balyaj kimlere yakışır diye merak edebilirler. Farklı balyaj çeşitleri olduğu için ten rengine uygun seçim yapan herkese çok yakışacağını söyleyebiliriz.

Balyaj Renkleri

Balyaj renkleri konusunda birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Sarı, kumral, karamel, kestane ve kızıl gibi renkler balyaj yapımı için sıkça kullanılır. Bunun yanı sıra gri, mavi ve kırmızı gibi dikkat çeken renklerde son dönemlerde krepe balyaj yapımında kullanılmaktadır.

Balyajlı Saç

Saçlara dipten uca yapılan bu uygulama sayesinde balyajlı saçlarda doğal bir parlaklık oluşur. Saçlar olduğundan daha ışıltılı ve canlı görünür. Uygun renklerde yapılan balyaj sayesinde saç modeli daha çok ortaya çıkar.

Krepe Balyaj Modelleri

Son yıllarda her yaştan bayan saçlarına krepe balyaj modelleri uygulatmaktadır. Bu uygulama sayesinde kısa süre sonra dip boyası yaptırmanıza gerek kalmaz. Saçlarınız uzun süre dipten uca doğru oluşturulan ışıltılı görünümünü koruyabilir. Günümüzde krepe balyaj çeşitleri konusunda birçok seçenek olduğundan isteyen herkes balyajlı saç modellerini rahatlıkla kullanabilir.

Krepe Balyaj Nasıl Yapılır

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen bayanlar krepe balyaj nasıl yapılır diye merak edebilirler. Bu konuda risk almamak adına kuaförde balyaj yaptırmak en iyisidir. Saçları kumral olan bayanlar isterlerse evde krepe balyaj yapabilirler. Bunun için hazır ombre seti satın alınabilir ya da saçlar tutamlara ayrılarak istenen ombre rengine boyandıktan sonra bunlar folyo ile sarılabilir. Tüm saçlara uygulama yapılıp 20 dakika beklendikten sonra saçlar yıkanır. Bu şekilde saçlarda kökten uca doğru istenen renk geçişi sağlanabilir.

Krepe Balyaj Fiyatları

Krepe balyaj fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir. Bu konuda bir fiyat vermek doğru olmaz çünkü saçların uzunluğuna, gürlüğüne ve uygulanacak olan saç rengine göre bu fiyat değişebilmektedir.

 23 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...