Küllü Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir

Yayınlanma Tarihi: 31 Ocak 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç boyatırken artık kadınların en çok dikkat ettiği ve istediği doğal görünümlerinden uzaklaşmamaktır. Bu nedenle saç renkleri arasında küllü saç tonları en çok tercih edilen ve istenen renkler arasındadır. Hem genç kızlar hem de kadınlar arasında farklı bir çok tonda uygulanabilen küllü saçlar doğallığı ile 2017 yılında da en gözde saç renkleri arasında yer alacak gibi durmaktadır.

Küllü Saç Renkleri

Küllü saç renkleri arasında trend renkler en doğal olan ve tercih edilen küllük kumral olmak ile birlikte tüm cazibesi ile küllü sarı, yine doğallığı ile küllü kahve, küllü açık kumral, küllü açık kumral saç renkleri gelmektedir. Her ten rengine yakışan küllü saç tonları evde de yapılabilir mi en merak edilen konulardan biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Küllü saç renginin en sağlıklı elde edilebilmesi için var olan saç renginin açık tonlarda olması gerekmektedir. Aksi takdirde saçın açılması gerekmektedir. Oryal ile saç açılmadan küllü tonlarının elde edilmesi mümkün değildir.

Saçlarınız açık tonlarda ise, saçlarınızın diplerini 7.1 saç rengi  kumral saç boyası ile saçlarınızın uçlarını Loreal krepe balyaj ya da 10.3 Garnier Olia ile boyayabilirsiniz. Saç uçlarınız için uygulayacağınız Garnier tonunun istediğiniz renge daha uygun olabileceğini ifade edebiliriz.

Saç renginiz çikolata ve kahve tonlarında ise bu tonlardan küllü kumral saç rengi hemen ilk boyamada elde edilemeyebilir. Çikolata kahve tonlarında olan bir saçı oryal ile açmadan küllü kumral ya da açık küllü kumral renklerini tutturulması mümkün değildir. Açık tonlar için tavsiye edilen saç boyası numarası 10.1 kullanmanız durumunda ancak yarım ton kadar açılma yapabilir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz özellikle koyu renk saçlarınız varsa küllü renkleri tercih edilyorsanız ilk boyanızı kuaförünüzde yaptırmanızdır.

Küllü kumral saç rengi için tavsiye edilen renkler sonu 1 ile biten 7.1 saç rengi koyu küllü, 8.1 orta küllü ve 9.1 açık sarı küllü tonlarıdır. Bu renklerin bir özelliği de saçlarda turunculaşmanın olmadığı yönündedir.  Küllü kumral doğal bir ton olması nedeni ile hemen her ten rengi ile uyum sağlayabilen ve içinde grilik barındıran bir renktir. Çok açık tenli iseniz solgun göstermemesi için yüzünüze hafif makyaj yapmanızı öneririz.

Eğer teknik bilginiz ve evde saç boyama ile ilgili pratiğiniz yok ise saç boyama deneyimlerinizi kuaförünüzde yaşamanızı tavsiye ederiz. Açık saç tonlarında küllü saç renklerini elde etmek biraz daha kolay olsa da özellikle koyu renk saçlardan küllüye geçişte mutlaka saç ama işleminin yapılması gerekmektedir. Açma işlemi saçı yıpratan oldukça kuvvetli kimyasal bir uygulamadır. Bu nedenle bu işlem uygulanırken saçın elastikiyeti sürekli kontrol edilmeli ve yıpranıp yıpranmadığına bakılmalıdır. Bu sebeple deneyimsiz ellerde bu işlemin yapılması üzücü sonuçlar ortaya çıkartabilir. Ayrıca profeyoneller tarafında hazırlanan boyalarda ürünler karıştırılma oranları hassas terazi ile yapılmaktadır. Her boyanın kendine göre bir karışma oranı olması nedeni ile yanlış oranlarda hazırlanan karışımlar saçta farklı etkiler yaratabilir.

Şimdi gelelim küllü kumrali küllü sarı, küllü kahve ve diğer küllü saç renkleri içinde sizi hangisinin cezbedeceğine…

Trend Küllü Saç Renkleri;

kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-21 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-20 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-19 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-18 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-1 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-17 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-16 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-15 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-14 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-13 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-12 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-11 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-10 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-9 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-8 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-5 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-6 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-7 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-4 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-3 kullu-sac-renkleri-nasil-elde-edilir-2

31 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...