Kum Sarısı Saç Renkleri

Yayınlanma Tarihi: 7 Şubat 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Sarı saç tonları içinde en çok sevilen ve tercih edilen saç renklerinden kum sarısı saç rengi doğallığı yansıtması nedeni ile favori renkler arasındadır. Küllü kumral saç rengine yakın olan kum sarısı saç rengi saça ayrı bir parlaklık ve canlılık kazandırır. Küllü kumral saç renginden ayrılan en önemli özelliği daha canlı ve ışıltılı durmasıdır. İsminden de yaz mevsiminin trend renkleri listesinde yer alsa da sarı rengin abonelerinden olan bayanların vazgeçilmezleri arasındadır.

Sarı saç tonları içinde en çok tercih edilen kum sarısı saç rengi hemen hemen tüm saç modelleri ile zarif ve uyumlu bir renktir. Kum sarısı saç en çok dağınık saç modelleri,  düz uzun saç şekilleri ve dalgalı açık saç modelleri ile kendini gösterir. Burada unutulmaması gereken en önemli nokta ten renginize uyum sağlayacak tonu yakalamanızdır.

Doğal bir görünüm sağlayan kum sarısı saç rengi balyaj ve röfle ile de harika sonuçlar verdiğini unutmayınız.

Kum Sarısı Saç Rengi Kime Yakışır

Saç renkleri konusunda en çok merak edilen konulardan biri de hangi tende güzel durduğudur. Saç rengine karar verirken ten renginizi dikkate almanız gerektiğiniz unutmayın. Aksi durumda saç tonu ne kadar güzel olursa olsun teninize giden bir renk değilse hoş durmayacaktır.

kum sarisi sac rengi

Sarı saçın tüm tonları açık tenli bayanların rahatlıkla kullanacağı saç rengidir. Kum sarısı saç rengi de açık tenlilerin ve buğday tenlilerin çekinmeden rahatlıkla uygulayacağı saç renkleri arasındadır. Beyaz ve siyah renkli kıyafetler ile tamamlayıcı olan kum sarısı saç rengi  pastel pembe tonlarında makyaj ile çekiciliğinizi ortaya çıkarır. Ayrıca balyaj kullanmayı sevenler arasında iseniz ortaya çok daha güzel renk tonları çıkacağından emin olabilirsiniz.

kum sarisi sac rengi

Kum Sarısı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Kum sarısı saç rengini ilk kez deneyeceksiniz kuaförünüzün yolunu tutmanızı öneririz. Ancak evde saç boyama deneyimim var diyorsanız evde de deneyimleyebilirsiniz. Kum sarısı saç rengi için en ideal boya Loreal Paris Sublime mousse kum sarısı 8.20 ‘dir.  Altın sarısı saç rengi yıkandıkça kum sarısı rengini rahatlıkla elde edilebilir.

kum sarisi sac rengi

Kum sarısı saç rengini evde kendiniz boyayarak elde etmek istiyorsanız, alt renginizin kızıl tonlarında olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Taban renginizin kumral tonlarında olması istediğiniz kum sarısını elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

kum sarisi sac rengi

Kum saç rengine karar vermekte zorlanıyorsanız galerimizi kararınızı vermede size yardımcı olacaktır.

kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi kum sarisi sac rengi

7 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...