Küt Kesim Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 29 Temmuz 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Küt kesim saç modelleri kimi insanlar tarafından çok sade bulunur. Ancak küt kesim saç, saça onlarca farklı saç modelini uygulama imkanı vardır. Saçların hepsinin aynı uzunlukta olması modellerdeki simetriyi sağlamayı sağlar. Katlı saçların toplanması veya örülmesi problem yaratırken, küt kesim saçlarda bu problemler yer almaz.

Kısa küt kesim saç modelleri, son yılların en popüler saç modelleri arasındadır. Özellikle Bob saç kesimi kadınların gözdesi haline gelmiştir. Omuz hizasının üzerindeki küt saçlar, kadınların güçlü duruşunu destekler niteliktedir. Bu saç kesimi dalgalı saçlar ile uyumu ile bilinmektedir. Dalgalı Bob saç kesimi, Romantik Bob ismini almıştır.

Küt Kesim Saç Modelleri 1

Küt saç kesim modellerinin bir diğer popüler ismi ise Lob saç kesimidir. Bob saç kesiminin uzun hali olan bu saç kesimi kadını daha alımlı kılar. Omuz hizasında kesilen küt saçlar ile yapılacak saç modeli sayısı daha fazladır.

Küt Kesim Saç Modelleri 2

Katlı küt saç  kesim modelleri, katlı saçı kullanışsız ve küt saçı da sıkıcı bulan kişiler için harika bir tercihtir. Saçın ön kısmında katlar varken arka kısmı küt kesilir. Saçın küt kısmı örülüp, toplanıp, topuzlar yapılabilir. Katlı kısımların saç modelinin dışına çıkması kişiye bohem bir hava verir. Pek çok genç kız bu saç modellerini severek kullanır.

Küt Kesim Saç Modelleri 3 Küt Kesim Saç Modelleri 4

Uzun küt saç kesim modelleri pek çok kişinin aşina olduğu modellerdir. Uzun saçların kırılması çok kolay olduğu için saçı küt kestirmek çok doğru bir tercihtir. Uzun saça aklınızdan geçen her modeli uygulayabilirsiniz. Yarım topuz, başın üzerinde topuz salaş görünümleri ile sıkça tercih edilir. Ensedeki topuzlar sıkı ise özel günlerde, dağınık ise her gün tercih edilebilir.

Küt Kesim Saç Modelleri 5

Örgü modelleri içerisinde en sık tercih edilenler balıksırtı ve Hollanda örgüsüdür. Bu saç modelleri ile onlarca saç modeli yapılabilir. Biraz bollaştırılarak kullanılırsa çok havalı bir görünüm elde edilir. Özellikle Hollanda örgüsü bollaştırıldığında üç boyutlu bir görünüm elde edilir. Saçın ön tamamı örülebilir, saçın bir kısmı örülebilir. Saçını salınık kullanmayı sevenler saçının şekil almayan kısımlarını bu şekilde kolaylıkla şekle sokabilirler.

Küt Kesim Saç Modelleri 6 Küt Kesim Saç Modelleri 7

29 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...