Küt Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Küt saç kesim modelleri, modern kadının öncelikli saç kesim tercihlerinin belki de başında gelir. Zira Küt saçlar bakımı kolay, her renkle kullanılabilen saç modelleridir. Özellikle kısa küt saçlar, tarama dahi gerektirmeden sokağa çıkılabilecek tarzlar olduğundan çok tercih edilir. Tabii küt saç kesimi yüz yapısına uygun biçimde yapılmalıdır, aksi halde istenmeyen ve geri dönüşü olmayan sonuçlar elde edilmesi muhtemeldir. Küt saç modelleri bayan giyim trendini de etkiler. Saçlarımız günlük yaşam tarzımızın bir parçası olur ve sonuç olarak tüm stilimiz bu yönde etkilenecektir.  Kimilerimiz bob saç modelleri tercih ederken, kimilerimiz long bob saç modelleri kullanırız. Genellikle en çok tercih edilen lob saç modelleri de tercihlerimizin başında gelecektir.  Bu sayfada size birbirinden güzel küt saç modelleri örnekleri sergileyeceğiz.

Küt saç modelleri, kısa küt saç modelleri ve katlı küt saç modelleri olarak sınıflandırılabilir. Tabii lob gibi, uzun ve küt modellerin tam ortasında modeller de bulunmaktadır.

Küt Saç Modelleri 1

Kısa Küt Saç Modelleri

Küt saç kesim modelleri, genelde orta yaş ve üzerinin tercih ettiği bir model gibi kabul edilir, gençlerin ahenk içinde uçuşan saçlarının yanında, aykırı ve hırın kısa saç modelleri olduğunu da unutmamak gerekir. küt saç kesim modelleri, pek çok kolaylığının yanı sıra, marjinal bir güzelliği de birlikte getirirler.

Küt Saç Modelleri 2

küt saçlar, çok kısa kesilmek durumunda değildir. Ancak, genellikle tercih omuz hizasından yukarıdaki bir kesim olmaktadır. Bu durumda da pek çok farklı tarz elde etmek mümkündür. Yalnız bahsettiğimiz gibi seçeceğimiz saç modelleri , yüz şekillerimize uygun olmalıdır. Bu noktada kısa küt saç modellerinin bir istisnası vardır ki, hemen her yüz tipine uygundur.

küt saç modelleri bayan saç şekillerinin en kullanışlısı olarak kabul görür. Modern yaşan tarzında küt saç kesimi  çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır.

Küt Saç Modelleri 3

Geleneksel modellerden olan bob saç modelleri ve long bob saç modelleri ile birlikte lob saç modelleri de çok tercih edilmekte ancak bu modellere kısa küt demek çok doğru olmayacaktır.

Küt Saç Modelleri 4

Katlı Küt Saç Modelleri

Kadınlar için küt saç kesim modelleri  içerisinde belki de en çekici tasarımlar, katlı modellerle elde edilmektedir. Zira küt saçlar tasarım olarak fazla gösterişli olmamalarından dolayı bu şekilde daha havalı bir görünüm sağlanmaktadır. Elbette kullanışlılık saç modelleri için önemlidir, ancak hiçbir kadın gösterişsiz saçları olsun istemez, dolayısıyla kimilerimiz kısa küt saç modellerinden daha çok katlı küt saç modellerini tercih ederiz.

Küt Saç Modelleri 5

Bob saç modelleri ve long bob saç modelleri gibi lob saç modelleri de katlı küt kesim teknikleri ile kompoze edilebilmektedir. Elbette bu tasarım, kuaförünüzün sanatsal yeteneklerine bağlıdır.

Küt Saç Modelleri 6

İstatistik yapılacak olsa muhtemelen şehir kadınlarının yarısından fazlasının küt ve katlı saç modelleri tercih ettiği ortaya çıkabilecektir. Siz de modellerimizi inceleyerek bu kaynaklara erişebilir ve kuaförünüzü yönlendirebilirsiniz.

6 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...