Limonla Saç Açma

Yayınlanma Tarihi: 15 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Saç renginin açılabilmesi için birçok farklı doğal çözüm bulunmaktadır. Özellikle yaşı küçük olan ve kimyasal açıcı kullanmaması gereken genç kızlara tarafından tercih edilen bu doğal yöntemlerin en popüler olanı limonla saç rengi açma yöntemidir. Limon özellikle yağlı saçlar için yapılan çoğu maskede yer alan bir besindir. Kuru saçlarda kurutma yapabildiğinden pek tercih edilmese de bunun içinde yöntemler bulunmuştur. Oldukça basit bir şekilde yapılabilen limonla saç rengini açma yöntemi kumral renklerde olan saçlar üzerinde son derece etkili olmaktadır. Limonla saç açma öncesi sonrası arasında bariz bir şekilde renk farklılıkları görülebilmektedir.

Limonla Saç Rengini Açma Nasıl Yapılmalıdır?

Limonla yapılan saç açma işlemleri için birçok yöntem bulunmaktadır. Genelde yağlı ya da normal saçlar için kullanılan klasik saç açma yöntemi için gerekli malzemeler limon ve ılık sudur. 4-5 adet limonun suyu sıkılmalı ve ılık su ile karıştırılmalıdır. Bu karışım tüm saça sürülmeli ve güneşe çıkılmalıdır. Güneşte belirli bir süre beklenmesi saç renginin açılmasını sağlayacaktır. Tabi ki bu saç açma yönteminde devamlılık son derece önemlidir. Limonla saç açma öncesi sonrası arasındaki farkların görülebilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Limonla Saç Rengini Açma Nasıl Yapılmalıdır?

Kuru Saçlar İçin Limonla Saç Rengi Açma

Limon kuru saçların daha da kurumasını sağladığından farklı bir yol izlenmelidir. Gene 4-5 adet limonun suyu bu sefer saç kremi le karıştırılmalıdır. Oluşan bu krem saça sürülmeli ve aynı şekilde güneşte beklenmelidir. Bu şekilde yapılan limonla saç açma işlemi saçları kurutmayacak aksine besleyecektir.

Kuru Saçlar İçin Limonla Saç Rengi Açma

Tüm bu limonlu karışımların sonrasında saçın iyice durulanması son derece önemlidir. Özellikle su ile ve limon ile yapılan açıcı karışım uzun süre beklediğinde saçı kurutabileceğinden en fazla 1 buçuk 2 saat tutulmalı ve ardından bol su ile durulanmalıdır.

Kuru Saçlar İçin Limonla Saç Rengi Açma 1

15 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...