Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır

Yayınlanma Tarihi: 12 Ağustos 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Kısa saç kesimlerinin popülerliğini sürdürdüğü 2017 yılında, Lob saç kesimini duymayan kalmadı. Peki, azınlıkta olan ve Lob saç kesimini duymayanlar için Lob saç kesimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Lob saç kesimi nasıl yapılır? Lob saç kesimi omuz hizasında kestirilen küt saçları temsil eden bir saç kesimidir. Kısa saçın en kullanışlı hali olan Lob saç kesimi elbette bazı kadınlara daha çok yakışır. Bir saç kesiminin birine daha fazla yakışmasının temel sebebi yüz şeklidir. Yüz şeklini göz önünde bulundurarak saçlarını kestiren kadınlar diğer kadınlardan bir adım daha öndedir.

Bob Lob saç kesimleri 2017 yılında da popülerliğini kaybetmiyor. Bob saç kesiminin uzun hali olan Lob saç kesimi en çok kime yakışıyor?

Lob model saç kesimi oval yüzlü kadınlara çok yakışır. Çene keskinliği hafif belli olan bu kadınlar çenelerinin biraz altında kestirdikleri Lob saç kesimi ile inanılmaz uyum içerisindedirler. Bu saç kesiminin kardeşi olan Bob saç kesimi dalgalı saçlara çok yakışırken, Lob saç kesimi özellikle düz saçlar için yaratılmış gibidir.

Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır 1

Yuvarlak yüzlü, uzun yüzlü, kalp yüzlü veya kare yüzlü kadınlar Lob saç kesimini kullanamazlar. Bu kadar mükemmel bir kesimini kullanmayı elbette herkes ister. Yüz şekli oval olmayan kadınlar bu saç modelinin versiyonlarını kullanabilirler. Kahkül ekleyebilirler. Ön kısmını biraz dalgalandırabilirler. Elbette o zaman Lob saç kesiminin havası etkilenir. Bu saçı gerçek Lob modelinde kullanabilmek için biraz makyaj bilgisi gerekir.

Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır 2 Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır 3

Kalp yüzlü kadınlar da Lob saç modelini kullanabilirler. Çünkü onların da çeneleri çıkıktır. Sakaklarındaki yuvarlaklıklar onları rahatsız ediyorsa bunun önüne kontürle geçebilirler. Yuvarlak yüzlü kadınlara Bob saç modeli çok yakışır. Ancak siz Lob saç modelini daha çok beğendiyseniz, yanaklarınızı ve çenenizi daha çıkık göstererek yüzünüzün kemikli olmasını sağlayacak kontür hileleri kullanabilirsiniz.

Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır 4 Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır 5

Uzun yüzlü kadınlar için sıkıntı alın genişliğidir. Bunun için yapılması gereken şey saç diplerini ve şakakları kontürleyerek o kısmın öne çıkmasını engellemektir.

lob-sac-kesimi-hangi-yuze-yakisir-7

Kare yüzlü kadınlar için de hileler aynıdır. Yüzün köşeli kontürlenmelidir. Yüz şişkin ise yanaklar kemikli gösterilecek şekilde kontürlenmelidir.

12 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...