Mavi Gözlüler İçin Saç Renkleri: Mavi Gözlü Bayanlar Hangi Saç Renklerini Kullanmalıdırlar?

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Mavi, parlak gözler hangi saç rengi ile kullanırsa kullanılsın dikkat çeken göz renkleridir. İster iri yapılı, ister çekik yapılı olsun bu göz renkleri bayanların kimi zaman daha doğal, kimi zaman ise daha çekici olmasını sağlar. Göz renginizin size katacağı anlamı saçlarınızda kullandığınız renkler belirler. Bu yazımızda mavi göz saç rengi modelleri ve bu saçların cilt tonlarına uyumu hakkında detayları sizlere aktaracağız…

Soğuk Cilt Tonuna Sahip Mavi Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Mavi gözler ve soğuk bir cilt tonu ile kullanılması gereken saç renkleri elbette sıcak renkler olmalıdır. Açık cilt tonuna sahip soğuk ciltli bayanların saçlarında da çok açık ve soluk renkler kullanması, daha da solgun ve sürekli hasta gibi görünmelerine neden olur. Bu nedenle tam sarı tonlarını ya da kızıl tonlarını saç rengi olarak kullanmaları gerekir. Saçın tamamı olmasa bile aralara atılan sıcak renkler, daha canlı bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Siz de soluk bir cilt tonuna sahipseniz ve sürekli makyaj yapma derdiniz olmasını istemiyorsanız, açık kumral, açık kahve tonlarını da saçlarınızda uygulayabilirsiniz.

Sıcak Cilt Tonuna Sahip Mavi Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Sıcak cilt tonunda ve mavi göze saç rengi olarak aralara açık ışıltılar atılan ya da ombre ile farklı renkler kullanılan saçlar idealdir. Gözlerin güzel rengini ortaya çıkarırken doğal bir görüntü de elde edilmesini sağlayan bu saç renkleri, kısa ve uzun saç modellerinde kullanılabilir. Sıcak cilt tonları genelde koyu renge yakın olduğu için tek renk olarak açık sarı ya da çok açık kumral renkleri kullanmamanız gerekir.

Nötr Cilt Tonuna Sahip Mavi Gözlü Kadınlar İçin Saç Renkleri

Nötr cilt tonuna sahip mavi gözlüler için saç rengi seçimi son derece kolaydır. Bu saç rengi ile genelde tüm saç rengi tonlarını kullanabilirsiniz. Gözlerinizin rengini ortaya çıkarmak için hafif koyu tonlarını, kahve ya da kızılları kullanabilirsiniz. Sarı saç seviyorsanız, nötr cilt tonunuz ile her tür sarıyı kullanabilirsiniz. Koyu tabanlı açık renk omreler de nötr cilt tonlu mavi gözlere sahip bayanlar için idealdir.

 


7 Aralık 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...