Mikro Kaynak Nasıl Yapılır, Yaptıranların Yorumları, Saça Zararları Nelerdir? Nasıl Taranır ve Sökülür?

Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 2018 Ekleyen: Pınar SUDE


Mikro saç kaynak dünya genelinde çok sayıda bayanın tercih ettiği bir saç uzatma ve gürleştirme yöntemidir. Diğer saç kaynaklarına oranla daha ince çalışılan bu kaynak uygulaması, ünlü isimlerin de kullandığı yöntemlerdendir. En kısa saça bile uygulanabilen mikro saç kaynağı ve mikro saç kaynak fiyatları konusuna gelin birlikte göz atalım.

Mikro Kaynak Nasıl Yapılır?

Mikro kaynak, saçların ince ince tutamlara ayrılması ile uygulanan bir kaynak yöntemidir. Mikro kaynak ile saç uzatma yönteminde diğer kaynaklara göre daha uzun süren daha ince çalışılan bir uygulama yapılır. Bu titiz uygulama sonrasında ise diğer kaynaklara göre daha doğal ve daha göz alıcı saçlara kavuşulur.

Mikro kaynak uygulaması için özel mikro jel kaynak ürünü kullanılmalıdır. İnce ince tutamlar haline ayrılan saçlara uygulanan bu jeller, kaynağın saça tutunmasını ve sabitlenmesini sağlar. Mikro kaynak yönteminde saçların doğal güzelliğinin bozulmamasına dikkat edilir.

Mikro Kaynak Yaptıranların Yorumları

Mikro kaynak yaptıranlar, kaynaklarını hakkında kolay kullanımlı oldukları yorumlarını yapmışlardır. Mikro kaynak yaptıranlar, doğal saçlarına ek olarak takılan kaynakların şekillendirilmesi kolay olduğu için kullanım süresi sonrasında yeniden aynı işlem ile saçlarına kaynak yaptırmayı tercih etmektedir.

Bir mikro kaynağın kullanım süresi, yaklaşık olarak 12 haftadır. Bu süre yapılan uygulama ve kullanıma göre değişiklik gösterebilir.

Mikro Kaynak  Saça Zararları Nelerdir?

Mikro kaynak, uygun şekilde yapıldığında saça zarar vermez. Ancak uzman olamayan kişiler tarafından yapıldığında saçın yıpranmasına, dökülmesine neden olabilir. Bunun için mikro kaynak yaptırmadan önce uygulamayı yapacak olan uzmanın deneyiminden emin olunmalıdır.

Mikro Kaynak Nasıl Taranır?

Mikro kaynak saçlar, normal saçlar gibi bakıma tabi tutulabilir. Taramak için kalın dişli tarakları kullanabilirsiniz. Çok ince taraklarla da tarama yapılabilir ancak profesyonel yapılmayan saç kaynakları bu ince taramaların sonrasında zarar görebilir ya da saça zarar verebilir.

Mikro Kaynak Nasıl Sökülür?

Mikro kaynakların sökülmesi son derece kolaydır. Doğal saça tutturulan kaynakların saçtan ayrılması için birleştirme maddesinin çözülmesi sağlanmalıdır. Bu maddenin çözülmesi için kaynak kısımlarına sürülen çözücü maddenin etki etmesi ile birlikte kaynaktan saçlar çıkar.

26 Ocak 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...