Oksijenli Su İle Saç Açma

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2017 Ekleyen: Pınar SUDE


Birçok insan saçını boyatmaktan kaçınır. Fakat aynı durumda da saçlarının rengini değiştirmek ister. Bu iki yöntemi uygulamanın imkansız olduğu düşünülse de aslında öyle değildir. Oksijen ile saç rengini açtırarak boya işlemine gerek kalmayacaktır. Oksijenli suyun kimyasal dildeki adı hidrojen peroksittir. Bu kimyasal işlem bazı saçlarda boyadan daha çok yıpranmaya sebep olabilmektedir. Bu yüzden yapan kişinin iyice düşünmesi ve daha sonra yapması gerekmektedir. Fakat doğal yöntemler ile saç rengini açtıramayanlar için bu öneri fikri çokta kötü değildir. Oksijenli su ile saç açma videolarını internette bulmak ve izlemek mümkündür.

Oksijenli Su İle Saç Açma Nasıl Yapılır?

Doğal yöntemlere nazaran daha çabuk sonuç vermekle birlikte, saçın zarar görmemesi için önerilen ilk önce saç kremi kullanılmasıdır. Oksijenli su ile saç açma örneklerinde görüleceği gibi su, 1’e 1 oran ile temiz suyla beraber kullanılır. Kullanılacak hidrojen peroksit kadar temiz su ile karıştırılmalıdır. Bu şekilde uygulanan oksijenli su ile hem saç bakımı yapılmakta hem de saç sağlığını da korumaktadır. Karıştırılan bu karışım sprey şişesine boşaltılmalıdır. Ardından sprey şişesi ile saçın açılmasını istenilen yere püskürtülmelidir.

Oksijenli Su İle Saç Açma 2

Fön makinesi ile saçın ısı alması sağlanarak oksijenli su kurutulur. Aynı şekilde güneşten faydalanmak yararlı olabilir. Güneşten yararlanmak isteyenler 1 saat gün ışığında beklemelidir. Daha sonra saçlar hazır hale geldiğinde şampuan ile yıkayarak durulanmalıdır. Saçlar kuru saç yapısına sahipse daha fazla kurumaması için nemlendirici krem kullanılmalıdır. Bu yöntem ile ton ton açılma uygulanabilir. 2-3 günde bir uygulanan bu yöntem saçları daha da açtıracaktır. Her uygulandığında saç tonunun biraz daha açılacağı bilinmelidir.

Oksijenli Su İle Saç Açma 1

Oksijenli Su İle Saç Açma Erkekler Yapabilir Mi?

Saç rengini boyamak istemeyenler fakat rengini değiştirmek isteyenler bu yöntemi uygulayabilir. Bütün adımlar yukarıda anlatılan gibi uygulanmalıdır.

Oksijenli Su İle Saç Açma Erkekler Yapabilir Mi?

4 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...