Okul İçin Kolay Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Okul için saç modelleri, günlük kullanılan saç modellerinden farklıdır. Günlük ya da davetlerde kullanılan modellere göre daha pratik ve uzun süre dayanan okul saçları, saç uzunluğu, öğrencinin yaşı ve saç yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda sizlerle okul için saç modelleri kolay pratik ve hoş çeşitlerini sizlerle paylaşacağız.

Okul için kolay saç modelleri, kısa sürede hazırlanmak için önemlidir. Sabah saatlerinde okula giden öğrenciler için hem tüm gün bozulmadan duran, hem de kısa sürede hazırlanan saç modelleri önemlidir. Genel olarak saç örgüsü, at kuyruğu ve topuz modelleri, okul için ideal saç modelleridir. Uygulamak istediğiniz saç modelinin pratikliğinin yanında tek başınıza yapabileceğiniz bir model olmasına da dikkat edin. Eğer kız çocuğunuz için okula saç modeli düşünüyorsanız, gün içinde bozulmayacak kadar sağlam ve güzel bir saç modeli olmasına dikkat edin. Saçın üst kısmını ve yanlarını gerekli olduğunda tel toka ile sabitleyin.

Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları

Okul için kullanılabilecek en pratik ve kolay saç modellerini sizler için araştırdık. Aşağıda okul için saç modelleri kolay resimli yapılışlarını sizlerle paylaşık. Modellerde genelde yetişkin ya da genç kızlar kullanılsa da küçük kız çocukları için de uygun saç modelleridir.

Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları

Okullarda genelde at kuyruğu modelleri kullanılır. Öğrencilerin rahat hareket etmesini sağlayan bu saç modeline küçük bir değişiklik katmak için bu modeli deneyebilirsiniz. Topuz-at kuyruğu arası hoş bir saç modeli olan bu örneği, resimlerden inceleyerek kendinize ya da sevdiklerinize uygulayabilirsiniz.

Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları 1

Okul saç modelleri kolay çeşitlerinden birisi de şelale örgülü saç modelleridir. Dalgalı ya da düz saçlar için ideal olan bu modeli, kısa saçlar için de uygulayabilirsiniz. Bazı okullarda serbset olmayan bırakılık saç kuralına uyarak isterseniz modeli uyguladıktan sonra yandan ya da aşağıdan at kuyruğu da yapabilirsiniz.

Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları 2

Hem şık hem de kolay okul saç modelleri arasında yer alan burgulu, büzgülü modellerden birisi olan yukarıdaki modeli uzun saçlar için uygulayabilirsiniz. Bu modeli her yaştan kız öğrenci uygulayabilir. Küçük kız çocukları için ince kurdeleler ile süsleme yapılabilir.

Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları 3

Ve topuz… Günlük kullanım, özel davetler ve okul için ideal bir saç modelidir topuz… Bu modelde saçın her iki yanından at kuyruğu yapın. Bu at kuyruklarını tel tokalar ile sabitleyerek topuz haline getirebilirsiniz.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...