Okul Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2016 Ekleyen: Pınar SUDE


Okula giderken yapılan saç modelleri ile günlük hayatta kullanılan saç modelleri farklılık gösterir. Saçın şekli, uzunluğu ve şekil alışına göre şekillendirilen bu modeller, hem okul yönetiminin istediği hem de öğrencilerin hoşuna giden türden olmalıdır.

Okul için saç modelleri kız öğrencilerin günlük hayatta kullandıkları modellerden daha sade olmalıdır. Okula ve bir öğrenciye yakışacak türden olan bu saç modelleri, aynı zamanda pratik şekilde yapılabilir özelliklere sahip olmalıdır. Özellikle sabah çok erken saatlerde okula gitmek zorunda kalan öğrenciler için kısa sürede yapılan saç modelleri son derece idealdir.

Uzun saçlar için öğrenci modelleri klasik topuz, örgü ya da at kuyruğu olabilir. Okul için kısa saç modelleri içinse, bir iki küçük toka ile tutturulabilen modeller tercih edilebilir.

[reklam id=1]

Okul Saç Modelleri ve Yapılışları

Okula giderken uygulanabilecek pratik ve şık modellerini aşağıda yapılışları ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu saç modelleri ile her zaman hoş ve güzel bir görünümüz olabilir.

Okul Saç Modelleri 1

Balerin topuzu: Okul için kolay saç modelleri denilince ilk akla gelen modellerden biridir balerin topuzu. Uzun saç modelleri için ideal olan bu saç modeli için ilk olarak saçların tamamını yukarıdan toplayın. Sıkıca topladığınız saçları bükerek toka etrafından dolayın. Bu aşamada sıkı bir dolama yapabileceğiniz gibi biraz gevşek de bırakabilirsiniz. Toka etrafına doladığınız saçları siyah tel tokalar ile tutturup sabitleyebilirsiniz.

Balerin-Topuzu

Örgülü at kuyruğu: Okul için önerilen saç modellerinden biri de at kuyruğudur. Yukarıdan, aşağıdan, sıkı ve örgülü çeşitleri bulunan bu saç modellerinden en fazla örgülü modeller kullanılıyor. Resimdeki model için saçın her iki tarafından ince örgüler getirip arka alt kısımda birleştirin. Alttan at kuyruğu bağladığınız saçtan bir tutamı tokayı saklamak için etrafından geçirip tel toka ile tutturun. En son rahat bir saç modeli olması için örgülü kısımları biraz gevşetebilirsiniz.

Örgülü At Kuyruğu

Mısır örgüsü: Mısır örgüsü, saç modellerinde sıkça kullanılan bir örgüdür. Saçların tamamının toplanmasını sağlayan bu örgü, okula giderken yapılabilecek saç modelleri arasında da yer alıyor. Bu saç modeli için birinden yardım alınması gerekebilir. Aşağıdaki resimleri inceleyerek siz de bu hoş saç modelini uygulayabilirsiniz. Bu model uzun ve orta uzunlukta saçlar için son derece idealdir.

Mısır örgüsü

Örgülü topuz modelleri: Okul için uygun saç modellerinden biri de örgülü topuzlardır. Farklı çok türleri bulunan bu topuzlardan biri olan aşağıdaki model, sütçü kız örgüsü olarak da biliniyor. Aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi iki saç örgüsünü baş üzerinde toplayıp sabitleyerek yapılan bu örgülü topuz modeli, aynı zamanda öğrencilerin rahat hareket etmesini de sağlar.

Örgülü topuz modelleri

23 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...

You must be logged in to post a comment.